Trwa ładowanie...
d2vv45c

Bułgaria odeśle afgańskich migrantów do Grecji

• Władze bułgarskie zapowiedziały, że odeślą do Grecji 87 afgańskich migrantów, którzy przedostali się z tego kraju do Bułgarii pociągiem towarowym
• Ma to być sygnał wysłany wszystkim, którzy chcieliby wybrać ten sam szlak w drodze do Europy Zachodniej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spielfeld, Austria
Spielfeld, Austria (AFP, Fot: Vladimir Simicek)
d2vv45c

- Wszyscy oni (Afgańczycy) zostali zarejestrowani w Grecji i będą odesłani do Grecji - powiedział Georgi Kostow z bułgarskiego MSW. Dodał, że w piątek zatrzymano inną grupę 34 migrantów.

Resort spraw wewnętrznych Bułgarii poinformował w komunikacie, że zostanie wysłane wojsko do pomocy policji w zabezpieczeniu granicy z Grecją przed napływem migrantów.

Grecka granica z Macedonią jest obecne szczelnie zamknięta przed migrantami, co budzi obawy władz w Sofii, że migranci zaczną pokonywać liczącą 500 kilometrów granicę grecko-bułgarską i stamtąd przez Bałkany będą udawać się na Zachód.

Obawy te wzrosły, gdy greckie władze podjęły decyzję o zamknięciu dzikiego obozowiska w Idomeni na granicy z Macedonią z powodu bardzo złych warunków humanitarnych tam panujących.

Premier Bułgarii Bojko Borysow powiedział w marcu, że jego kraj jest gotów wybudować ogrodzenie na granicy z Grecją, jeśli okaże się to konieczne, by zamknąć drogę migrantom.

d2vv45c

Podziel się opinią

Share
d2vv45c
d2vv45c