Trwa ładowanie...
d27hvpu

Bułgar aresztowany w Polsce za handel ludźmi i sutenerstwo

Do aresztu trafił 35-letni Bułgar zatrzymany przez lubuskich policjantów. Zarzucono mu handel ludźmi i sutenerstwo. Według śledczych, zatrzymany zarobił na tych przestępstwach 1,2 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wszystko wyszło na jaw dzięki matce kobiety
Wszystko wyszło na jaw dzięki matce kobiety (WP.PL)
d27hvpu

- Mężczyzna jest podejrzany o handel ludźmi i czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. W areszcie spędzi najbliższe trzy miesiące. Zarzut prania brudnych pieniędzy usłyszała jego żona. Obojgu grożą kary więzienia - mężczyźnie minimum trzy lata, a jego żonie od pół roku do 10 lat pozbawienia wolności - powiedział rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Jesienią 2013 r., za pośrednictwem portalu towarzyskiego Bułgar poznał Lubuszankę. Zaproponował jej związek. Kobieta była w trudnej sytuacji życiowej i przystała na tę ofertę.

- 33-letnia obecnie kobieta będąc przekonana o wizji budowania wspólnej rodziny, nakłoniona została do świadczenia usług seksualnych na terenie Polski, Luksemburga, Austrii i Francji. Zarobione pieniądze dawała podejrzanemu. Tak było od marca 2014 do maja tego roku. Osób nakłanianych do prostytucji mogło być więcej - dodał Maludy.

d27hvpu

O wszystkim powiedziała matce

Sprawa ujrzała światło dzienne, kiedy pokrzywdzona Lubuszanka powiedziała o swoich przeżyciach matce. Ta powiadomiła opiekę społeczną i La Stradę - Fundację przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. To właśnie ta organizacja z przedstawicielami polskiej ambasady we Francji i tamtejszej policji uwolniła w tym kraju kobietę.

- Bułgara zatrzymano 11 października br. w woj. śląskim. Jego namierzenie nie było łatwe, gdyż pokrzywdzonej nie ujawnił prawdziwego nazwiska. Razem z nim zatrzymano jego żonę. 40-latka jest podejrzana o legalizowanie pieniędzy pochodzących z przestępstwa stręczycielstwa i sutenerstwa - powiedział Maludy.

Policja wystąpiła o zabezpieczenie majątku pary o wartości blisko miliona zł.

d27hvpu

Przeczytaj także:

18 października przypada Europejski Dzień Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi. To XI edycja tego wydarzenia, podczas którego organizowane są konferencje, spotkania, happeningi, wystawy, związane z tą tematyką.

d27hvpu

Zobacz także: Komendant główny policji: przesłuchaliśmy kilkadziesiąt osób w sprawie Magdaleny

d27hvpu

Podziel się opinią

Share
d27hvpu
d27hvpu
Więcej tematów