Trwa ładowanie...
do55mlg

BŚ odwołuje spotkanie z powodu przeciwników globalizacji

Z obawy przed gwałtownymi protestami agresywnych przeciwników globalizacji, Bank Światowy odwołał konferencję zaplanowaną na czerwiec w Barcelonie - podały w niedzielę hiszpańskie media.

Share
do55mlg

Z powodu zapowiadanych już protestów, organizowanie takiego spotkania nie ma sensu - wyjaśniła rzeczniczka Banku Światowego.

Przeciwnicy globalizacji nie kryli radości z powodu tej decyzji. To pokazuje, że nasze cele są słuszne - powiedział jeden z nich.

Po raz pierwszy odwołuje się tego rodzaju spotkanie z powodu nacisków ruchu protestacyjnego. Już od tygodni lewacy i anarchiści mobilizują siły przeciwko konferencji, która miała się odbyć w dniach 25-27 czerwca. Teraz dyskusja ma się toczyć w Internecie.

do55mlg

Regionalny rząd kataloński i władze miejskie Barcelony, które podjęły już rozległe środki bezpieczeństwa, wyraziły ubolewanie z powodu odwołania spotkania.

Tymczasem policja włoska obawia się gwałtownych starć w czasie lipcowego szczytu G-8 w Genui. Prasa włoska informowała, że zagraniczni demonstranci chcą obrzucić uczestników szczytu torebkami z krwią zarażoną wirusem HIV. Poza tym planują "zbombardować" miejsce obrad trującymi substancjami chemicznymi i biologicznymi, wykorzystując zdalnie sterowane samoloty.

Według prasy, informacje o tych planach włoskie władze miały otrzymać od zagranicznych służb specjalnych.(mag)

do55mlg

Podziel się opinią

Share
do55mlg
do55mlg
Więcej tematów