Trwa ładowanie...

Brytyjski "The Independent" i "Independent on Sunday" znikają z kiosków. Przenoszą się do sieci

• Ukazał się ostatni numer "Independent on Sunday"
• Także dziennik "The Independent" przestanie być wydawany w wersji papierowej
• Obydwa tytuły pojawią się za to w internecie

Share
Brytyjski "The Independent" i "Independent on Sunday" znikają z kiosków. Przenoszą się do sieci
Źródło: AFP, Fot: NIKLAS HALLE''N
diixsbb

W niedzielę wyszedł ostatni numer poczytnej niegdyś brytyjskiej gazety niedzielnej „Independent on Sunday”. W najbliższą sobotę podobny los spotka jej siostrzany tytuł codzienny - „The Independent”. Obie ukazywały się od 30 lat i były najmłodsze wśród tytułów poważnej prasy brytyjskiej.

Początkowo nakład "Independenta" wynosił 400 tysięcy egzemplarzy, ale ostatnio spadł do 40 tysięcy. „Independent on Sunday” radził sobie równie słabo i 6 lat temu oba kulejące tytuły kupili za jednego funta rosyjscy oligarchowie - ojciec Aleksander i syn Jewgienij Liebiediewowie. Teraz i oni dali za wygraną i „Independent” przeistoczy się w gazetę wyłącznie internetową.

diixsbb

Na pewno nie będą to ostatnie tytuły, które znikną z kiosków, ale nikt nie ma pewności jak szybko dokona się taka rewolucja. Część gazet pozostanie w druku w przewidywalnej przyszłości - uważają brytyjscy eksperci, a na rynku informacyjnym jest dość miejsca i dla gazet, i dla stron internetowych.

Inna sprawa, czy „Independent” poradzi sobie lepiej w nowym, internetowym wcieleniu. Redaktor naczelny „Suna”, Kelvin McKenzie powiedział internetowemu „Huffington Post”, że nie, bo redagowanie dobrych stron informacyjnych jest bardzo drogie, a „Independent” nie ma dobrej oferty w sieci i bez użytkowników nie zarobi na siebie reklamą.

diixsbb

Podziel się opinią

Share
diixsbb
diixsbb
Więcej tematów