Trwa ładowanie...
dohcajl

Brytyjska policja przeszukuje dom w Surrey w związku z atakiem w metrze

Brytyjska policja poinformowała o ewakuacji okolic przeszukiwanego przez śledczych domu w Sunbury-on-Thames w hrabstwie Surrey na południowym zachodzie Anglii. Operacja ma związek z piątkowym zamachem terrorystycznym w londyńskim metrze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rano śledczy aresztowali 18-letniego mężczyznę. Teraz policja przeszukuje dom w miasteczku oddalonym o 23 km od centrum Londynu
Rano śledczy aresztowali 18-letniego mężczyznę. Teraz policja przeszukuje dom w miasteczku oddalonym o 23 km od centrum Londynu (PAP/EPA, Fot: Andy Rain)
dohcajl

Jak zaznaczono, ewakuacja pobliskich budynków i ustawienie kordonu bezpieczeństwa jest "środkiem ostrożności", który ma ułatwić pracę znajdującym się na miejscu funkcjonariuszom londyńskiej policji metropolitalnej.

W sobotę rano śledczy aresztowali w porcie morskim w Dover nad kanałem La Manche 18-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o udział w piątkowym zamachu na stacji metra Parsons Green w zachodnim Londynie. W eksplozji improwizowanego ładunku wybuchowego z zapalnikiem czasowym rannych zostało co najmniej 29 osób.

W piątek wieczorem agencja Amak, związana z tzw. Państwem Islamskim, poinformowała, że zamachu dokonał "oddział" powiązany z organizacją.

dohcajl

Zobacz także: Londyn po zamachu

dohcajl

Podziel się opinią

Share
dohcajl
dohcajl
Więcej tematów