Trwa ładowanie...
d1an952

Brytyjska deputowana Jo Cox postrzelona i dźgnięta nożem. Aresztowano 52-letniego mężczyznę

• Deputowana brytyjskiego parlamentu została postrzelona i dźgnięta nożem
• Została przetransportowana do szpitala w Leeds, jest w stanie krytycznym
• Do zdarzenia doszło w miejscowości Birstall w West Yorkshire
• Policja aresztowała 52-letniego mężczyznę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
52-letni mężczyzna aresztowany przez policję ws. ataku na posłankę Jo Cox
52-letni mężczyzna aresztowany przez policję ws. ataku na posłankę Jo Cox (Twitter)
d1an952

Do zdarzenia doszło w Birstall w środkowej Anglii w pobliżu biblioteki. Policja otrzymała zgłoszenie o godzinie 12:53. Natychmiast wysłano funkcjonariuszy do 41-letniej kobiety, która ucierpiała w ataku i była w krytycznym stanie. Ranny został również mężczyzna w wieku ok 40-50 lat. Policja aresztowała 52-letniego mężczyznę i nadal prowadzi czynności na miejscu zdarzenia.

Deputowana brytyjskiego parlamentu Jo Cox postrzelona i zaatakowana przez nożownika w swoim okręgu wyborczym. Informację potwierdziło jej biuro poselskie. Posłanka Partii Pracy trafiła do szpitala w Leeds, według telewizji Sky News jest w stanie krytycznym.

Wyrazy współczucia i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia złożyli już na Twitterze m.in. premier Wielkiej Brytanii David Cameron, lider Partii Pracy Jeremy Corbyn i burmistrz Londynu Sadiq Khan.

W odpowiedzi na doniesienia medialne o ataku zwolennicy zarówno pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, jak i wyjścia kraju ze Wspólnoty poinformowali o tymczasowym zawieszeniu kampanii przed referendum, które odbędzie się 23 czerwca.

Świadkowie zdarzenia mówią, że "mężczyzna oddał kilka strzałów, potem kopnął leżącą kobietę i odszedł spokojnym krokiem". Miał także krzyczeć: "Britain First" (nazwa brytyjskiej organizacji nacjonalistycznej - przyp.red.).

d1an952

#UK #Update: Labour MP shot and stabbed in #Birstall. Attacker shouted "britain 1st" - reports pic.twitter.com/yu7aQVYOp6 Video @CathyReports

— José Miguel Sardo (@jmsardo) 16 czerwca 2016

Jo Cox zasiada w Izbie Gmin z ramienia Partii Pracy od 2015 roku. Została wybrana w okręgu Batley and Spen. Jest założycielką Parlamentarnej Grupy Przyjaciół Syrii, a w swojej kampanii nawoływała do wprowadzenia spójnej strategii, która doprowadzi do zakończenia wojny na Bliskim Wschodzie. Wiadomo też, że Cox opowiadała się za wysłaniem brytyjskich wojsk do Syrii.

d1an952

Podziel się opinią

Share
d1an952
d1an952
Więcej tematów