Trwa ładowanie...
d3dkazk

Brutalnie zabił psa. 33-latek skazany

Rok i trzy miesiące - tyle czasu w więzieniu spędzi 33-letni mężczyzna. To kara wyznaczona mu przez sąd za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyźnie groziło do pięciu lat więzienia
Mężczyźnie groziło do pięciu lat więzienia (East News, Fot: VINCENT WARTNER/BSIP)
d3dkazk

W czerwcu, w miejscowości Ramieje ktoś w brutalny sposób zabił psa. Okazało się, że to 33-letni Daniel O. Kiedy kopnął szczeniaka, a następnie "chwycił go za łapy i jego głową kilkakrotnie uderzył o drzewo oraz asfaltową drogę i wyrzucił na trawę, był nietrzeźwy". Mężczyzna został skazany na rok i trzy miesiące więzienia.

O sprawie informuje RMF FM. Jak podaje, Sąd Rejonowy w Kartuzach całkowicie podzielił stanowisko oskarżyciela publicznego. A sam 33-latek tłumaczył, że zabił szczeniaka, bo ten miał na niego szczekać.

Zanim Daniel O. usłyszał wyrok, przebywał w izolacji. - Zgodnie z wnioskiem prokuratora stosowany był wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który po wyroku w dniu 12 października został przedłużony - powiedział prokurator Marek Kopczyński z Prokuratury Rejonowej w Kartuzach.

Skazany ma pięcioletni zakaz posiadania psów i obowiązek wpłacenia 10 tysięcy złotych nawiązki na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt "Promyk" w Gdańsku, a także 2 tysięcy złotych nawiązki na rzecz właścicielki zabitego psa. Musi ponadto przekazać wszystkie posiadane psy Ogólnopolskiemu Towarzystwu Zwierząt OTOZ Animals. Wyrok jest nieprawomocny.

Źródło: RMF FM

d3dkazk

Podziel się opinią

Share
d3dkazk
d3dkazk
Więcej tematów