Trwa ładowanie...
d4crywv

Bruksela. Robert Biedroń wyświetlił w PE film braci Sekielskich

Bruksela. Robert Biedroń zorganizował w Parlamencie Europejskim projekcję filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Projekcji towarzyszyła debata o pedofilii w polskim Kościele. W tym samych czasie Patryk Jaki zorganizował alternatywny pokaz filmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bruksela. Robert Biedroń pokazał film "Tylko nie mów nikomu"
Bruksela. Robert Biedroń pokazał film "Tylko nie mów nikomu" (East News)
d4crywv

Biedroń mówił w PE, że film, gdy trafił do sieci, wzbudził ogromne zainteresowanie milionów Polaków.

- Był często oglądany w innych krajach poza Polską, był na liście najczęściej oglądanych filmów w Norwegii, Islandii, Irlandii. Spotkał się z dużym zainteresowaniem opinii publicznej - opowiadał.

Podczas debaty posłanka Joanna Scheuring-Wielgus powiedział, że cieszy, że temat pedofilli w Kościele został poruszony w Parlamencie Europejskim. - Nakręcenie tego filmu przez braci Sekielskich jest bardzo ważnym momentem w Polsce, w pewnym procesie w Polsce, który trwa od jakiegoś czasu. Mam na myśli ujawnianie przez polskie media przypadków nadużyć przez księży w polskim kościele - podkreśliła.

d4crywv

Zobacz także: Budują zamek w środku pola. Budowla robi ogromne wrażenie

Według niej, film był "Tylko nie mów nikomu" był "pierwszym młotem, który wywarł bardzo duże wrażenie na opinii publicznej".

d4crywv

W tym samym czasie europoseł Patryk Jaki zorganizował pokaz filmu "Tylko powiedzcie każdemu", "Jan Paweł II w Małopolsce" oraz "Dwie korony". Jak tłumaczył polityk Zjednoczonej Prawicy, chciałby "Europa usłyszy o wspaniałych świadectwach świętych Polaków".

W tym przypadku projekcji również towarzyszyła debata. Wzięli w niej udział m.in. Beata Kempa i Ryszard Legutko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4crywv

Podziel się opinią

Share

d4crywv

d4crywv
Więcej tematów