WP

Brudziński komentuje dziwaczny performance KOD-u. "Przydałby się egzorcysta"

Szef MSWiA Joachim Brudziński błysnął humorem, komentując nagranie z osobliwego wystąpienia pod Pałacem Prezydenckim. We wpisie na Twitterze polityk dopiekł także prof. Magdalenie Środzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joachim Brudziński wyśmiał performance pod Pałacem Prezydenckim
Joachim Brudziński wyśmiał performance pod Pałacem Prezydenckim (East News)
WP

Na nagraniu skomentowanym przez Brudzińskiego jedna z występujących na Krakowskim Przedmieściu demonstrantek wykrzykuje hasła "konstytucja" oraz "wolne sądy", wijąc się na chodniku i tupiąc. W tle słyszymy kakofonię dźwięków. Nietypowe środki wyrazu wyraźnie rozbawiły ministra.

"Chętnie napisałbym o koniecznej pomocy egzorcysty, ale boję się że 'państwo podziemne' Pani Środy będzie atakować, że wredny 'pisior' z MSWiA 'katoliban' chce wprowadzać" - czytamy na Twitterze Joachima Brudzińskiego.

WP

Polityk odniósł się w ten sposób do wypowiedzi prof. Magdaleny Środy, która kilka dni temu na Facebooku ogłosiła ostateczny upadek demokracji w Polsce i pisała o konieczności tworzenia struktur podziemnych.

W czwartek pod Pałacem Prezydenckim miał miejsce protest przeciwko nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, na zakończenie którego manifestanci starli się z policją. Funkcjonariusze użyli gazu. Minister Brudziński podkreślił, że policjanci zachowali się w pełni profesjonalnie i byli opanowani, a ich zachowanie było "właściwe".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP