Trwa ładowanie...

Bronisław Komorowski zaskoczył ws. wyborów parlamentarnych

Były prezydent Bronisław Komorowski zapytany o to, na którą z partii oddałby głos w najbliższych wyborach w parlamentarnych udzielił zaskakującej odpowiedzi. Związany w przeszłości z Platformą Obywatelską polityk nie udzielił tej partii jednoznacznego poparcia.

Share
Bronisław Komorowski zaskoczył ws. wyborów parlamentarnych
Bronisław Komorowski zaskoczył ws. wyborów parlamentarnychŹródło: PAP
d3rpfcm

Bronisław Komorowski w programie "Poranna Rozmowa" w serwisie Gazeta.pl został zapytany, na którą z partii politycznych oddałby głos w kolejnych wyborach parlamentarnych. Odpowiedź byłego prezydenta można uznać za zaskakującą, gdyż nie udzielił jednoznacznego wsparcia Platformie Obywatelskiej. - Serce podpowiada mi, żeby głosować na partię, z której się wywodzę - powiedział Komorowski po czym dodał, że rozsądek podpowiada mu inne rozwiązania.

- Tu rozum podpowiada, żeby wesprzeć te partie, które mają realne szanse odebrania choć jednego, choć dwóch, trzech procentów PiS-owi. To w moim przekonaniu są dwie partie: PSL i prawdopodobnie pan Szymon Hołownia. Aczkolwiek nie do końca znam zapatrywania tego środowiska - powiedział były prezydent.

d3rpfcm

Bronisław Komorowski wskazał najważniejszy aspekt przyszłych wyborów

Gość serwisu Gazeta.pl podkreślał, że w jego ocenie najważniejszym zadaniem formacji opozycyjnych w nadchodzących wyborach jest odebranie wyborców partii rządzącej. - To wyborcy umiarkowanie prawicowi, którzy mają dość radykalizmu i fundamentalizmu PiS-u, a niekoniecznie znajdują partię, która by odpowiadała np. ich bardziej konserwatywnym poglądom na świat, a mniej progresywnym - ocenił polityk.

Koronawirus w Polsce. Andrzej Sośnierz oskarża rząd. Jarosław Sellin reaguje

Bronisław Komorowski podkreślił jednak, że jego wypowiedź nie oznacza poparcia dla konkretnej partii, a jest jedynie spostrzeżeniem, że konieczne jest trafianie z programem do wyborców PiS.

Źródło: Gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3rpfcm

Podziel się opinią

Share
d3rpfcm
d3rpfcm
Więcej tematów