Trwa ładowanie...
d3yk7ao
d3yk7ao

Bronisław Komorowski: PiS uczyni Andrzeja Dudę postacią tragikomiczną

Były prezydent, pytany w #dzieńdobryWP o to, czy rozumie inicjatywę referendalną Andrzeja Dudy, odpowiada krótko: "nie”. Zdaniem Bronisława Komorowskiego PiS dąży do zmniejszenia uprawnień prezydenta, ponieważ boi się, że w następnych wyborach tę funkcję obejmie Donald Tusk.
Share
d3yk7ao

- Wydaje mi się, że to jest nieprzygotowana jakaś inicjatywa, podyktowana raczej poczuciem niepewności pana prezydenta – ocenił zapowiedź przeprowadzenia referendum ws. zmiany konstytucji Bronisław Komorowski. To pomysł, z którym wyszedł w zeszłym tygodniu prezydent Andrzeja Duda.

- Kiedy prezydentem był Pan Lech Kaczyński, PiS głosił propozycję konstytucji zwiększającej uprawnienia prezydenckie – zauważył Komorowski. Zdaniem prezydenta obecnie partia rządząca nie może liczyć na ponowny sukces kandydata z własnego środowiska i musi wziąć pod uwagę zwycięstwo Donalda Tuska.

d3yk7ao

Duda jako postać tragikomiczna

- PiS prawdopodobnie już przygotowuje projekt konstytucji zmniejszającej rolę prezydenta, co będzie czyniło prezydenta Dudę raczej postacią tragikomiczną, bo będzie się musiał na to zgodzić, albo oprotestować – ocenił prezydent.

- Konstytucja obecna sprawdziła się m.in. w momencie kryzysu państwa po katastrofie smoleńskiej. Sam tego doświadczyłem, bo mogłem bardzo szybko podjąć decyzję o powołaniu nowych dowódców wojskowych – stwierdził Bronisław Komorowski w #dzieńdobryWP.

Zmiana Konstytucji? Zapytali o to Polaków

- Żeby cokolwiek zmieniać na lepsze, to nie należy niszczyć dobrego – dodał prezydent.

d3yk7ao

Podziel się opinią

Share
d3yk7ao
d3yk7ao
Więcej tematów