Trwa ładowanie...
brexit
29-01-2019 14:57

Brexit: Szef linii Ryanair krytykuje wyjście Wielkiej Brytanii z UE. "To najgłupszy pomysł od 100 lat"

Michael O'Leary, szef linii lotniczych Ryanair, skrytykował ideę brexitu. Uznał, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej (UE) "to najgłupszy pomysł od 100 lat". Jednocześnie wyraził nadzieję, że "Londyn zastanowi się drugi raz".

Brexit: Szef linii Ryanair krytykuje wyjście Wielkiej Brytanii z UE. "To najgłupszy pomysł od 100 lat"Źródło: East News
d46d4zx
d46d4zx

Brexit: Szef Ryanair podszedł krytycznie do sprawy

Szef Ryanair ocenił brexit pod kątem branży lotniczej. Stwierdził, że wyjście Wielkiej Brytanii z UE nie wpłynie znacząco na jego linie lotnicze. - Brexit znacznie boleśniej dotknie linie lotnicze zarejestrowane w Wielkiej Brytanii - powiedział. Ryanair jest firmą zarejestrowaną w Irlandii, która jest w UE.

Zdaniem O'Leary'ego, brexit nie jest potrzebny. Najlepszym rozwiązaniem dla Wielkiej Brytanii byłby okres przejściowy w relacji Londyn-UE. - Może wtedy Londyn zastanowi się jeszcze raz i jednak pozostanie w UE - mówił.

Wypowiedział się też na temat możliwości drugiego referendum ws. brexitu. Uważa, że gdyby takowe się odbyło, jego wynik byłby inny niż ten z 2016 roku. - W głosowaniu wzięłoby udział więcej młodych ludzi. Ale doprowadziłoby to także do większej liczby problemów politycznych w Wielkiej Brytanii - stwierdził.

Brexit ma nastąpić 29 marca tego roku.

d46d4zx

Ryanair ciągle się rozwija

Linie Ryanair właśnie przejęły pełną kontrolę nad Laudamotion, liniami lotniczymi założonymi przez Austriaka Nikiego Laudę, trzykrotnego mistrza świata i legendę Formuły 1. Laudamotion jako filia Ryanair zapowiada rozwój i ekspansję - do 2022 roku liczba samolotów ma się zwiększyć dwukrotnie oraz zostaną uruchomione nowe połączenie z Duesseldorfu, Palma de Mallorca, Stuttgartu i Wiednia.

Linie lotnicze Ryanair na rynku są od 1985 roku. Wśród niskobudżetowych są największe w Europie i jedne z największych na świecie. Posiadają 500 samolotów, mają wyznaczone ponad 1400 tras lotniczych. Obsługują loty z 13 lotnisk w Polsce. Na terenie naszego kraju mają 5 baz.

d46d4zx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46d4zx
Więcej tematów