Trwa ładowanie...

Brexit przedłużony o dwa miesiące? Premier Theresa May obawia się buntu ministrów

Brexit przedłużony o dwa miesiące? Premier Wielkiej Brytanii, Theresa May, może się zgodzić na przedłużenie brexitu. W ten sposób chce zatrzymać ministrów w swoim gabinecie.

Share
Brexit przedłużony o dwa miesiące? Premier Theresa May obawia się buntu ministrówŹródło: iStock.com
d4028kr

Brexit przedłużony o dwa miesiące – nowy plan Theresy May

Najnowszy plan premier Wielkiej Brytanii zakłada, że brexit zostanie przedłużony o dwa miesiące. Dzięki temu Theresa May zamierza powstrzymać groźbę odejścia z gabinetu wielu ministrów, którzy boją się, że do 29 marca 2019 (czyli do dnia, w którym Wielka Brytania powinna wyjść z UE)
, nie uda się podpisać z Brukselą porozumienia w tej sprawie. Jak podaje polskatimes, brytyjska premier oświadczyła, iż głosowanie w sprawie brexitu w Izbie Gmin zostanie przełożone na 12 marca, czyli zaledwie 17 dni przed planowanym wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. W sytuacji, gdy głosowanie nie wypadnie po myśli rządu (a na razie, wszystko na to wskazuje), Londyn zgłosi się do UE z prośbą o przedłużenie tego okresu.

Brexit – premier chce zatrzymać ministrów w swoim gabinecie

Chociaż nie wyznaczono jeszcze dokładnej daty, brexit nie byłby przedłużony bardziej niż o dwa miesiące. Przypominamy, że na maj przypada również termin wyborów do europarlamentu, w którym Wielka Brytania nie chciałaby już uczestniczyć. Nie da się ukryć, że szefowa rządu jest w coraz trudniejszej sytuacji, a na konieczność przedłużenia brexitu naciskają niektórzy ministrowie gabinetu Theresy May. Zdaje się, iż brytyjska premier nie jest w stanie uzyskać wymaganej liczby głosów, żeby Izba Gmin opowiedziała się za wynegocjowaną przez nią umową z UE. W najgorszej sytuacji dojdzie do twardego brexitu, czyli wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty bez porozumienia.

d4028kr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4028kr
d4028kr
Więcej tematów