Trwa ładowanie...
d28enao

"Bracia Kaczyńscy obrali kurs na ciemne wieki"

Przyprawiającym o zawrót głowy rejsem w
kierunku ciemnych wieków nazywa dziennik "El Pais"
politykę braci Kaczyńskich.

d28enao
d28enao

"Bliźniakom Kaczyńskim nie wystarcza, że są ucieleśnieniem prawicowego rządu nacjonalistycznego, który wywołuje zgrzyt w Unii Europejskiej swym spektakularnym brakiem współpracy z Brukselą i niespójnością postulatów w kwestiach zagranicznych" - pisze "El Pais".

"Rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość sprzymierzyła się w krucjacie mającej na celu oczyszczenie Polski z Ligą Polskich Rodzin - mniejszościowym sojusznikiem koalicyjnym, którego głównym celem jest uniemożliwienie nauczania w szkołach teorii ewolucji i która dąży do zakazania aborcji w Europie" - czytamy.

"Ofensywa Kaczyńskich przeciwko homoseksualizmowi"

Hiszpański dziennik pisze, że Kaczyńscy planują obecnie "szeroką ofensywę" przeciwko rozpuście, homoseksualizmowi, pornografii i prostytucji, a także chcą zaostrzenia przepisów aborcyjnych "w kraju, który już ma w tej dziedzinie drakońską ustawę". Jak dodaje "El Pais", "krucjata przeciwko homoseksualizmowi" wynika z "klerykalnego zapału" LPR.

"Jeśli parlament się na to zgodzi, w następnym roku szkolnym zdeklarowani homoseksualiści lub osoby "promujące" homoseksualizm nie będą mogły nauczać w szkołach publicznych" - pisze dziennik.

"Pozostaje mieć nadzieję, że wobec tego przyprawiającego o zawrót głowy rejsu Kaczyńskich ku ciemnym wiekom polski parlament wykaże się zdrowym rozsądkiem podobnie jak pod koniec ubiegłego roku, gdy sprzeciwił się inicjatywie posła partii rządowej, by mianować Jezusa Chrystusa królem Polski" - kończy "El Pais".

d28enao
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28enao
Więcej tematów