Trwa ładowanie...
d65e5ni

Bp Marek Mendyk o edukacji seksualnej. "Przerażające skutki na Zachodzie. Przestroga dla Polski"

Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP skomentował plany wprowadzenia dodatkowych zajęć z edukacji seksualnej. Radzi rodzicom, że muszą być czujni. Przypomniał też o zajęciach Wychowania do Życia w Rodzinie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biskup Marek Mendyk skomentował plany wprowadzenia dodatkowych zajęć z edukacji seksualnej przez samorządy
Biskup Marek Mendyk skomentował plany wprowadzenia dodatkowych zajęć z edukacji seksualnej przez samorządy (East News, Fot: Sebastian Bialy)
d65e5ni

Biskup Marek Mendyk tłumaczy rodzicom, że dzieci nie muszą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z edukacji seksualnej w szkołach. Plany wprowadzenia takich lekcji mają dodatkowe samorządy. Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP zwraca uwagę, że można złożyć specjalnie oświadczenie, które wypisze dziecko z takich zajęć.

Teraz duchowny przypomina, że zbyt swobodne podejście do edukacji seksualnej "niszczy wrażliwość młodego człowieka" - mówi w rozmowie z PAP, cytowany przez rmf24.pl. - Najlepszą edukacją są dobre relacje, wzajemna życzliwość, szacunek, miłość w rodzinie, kiedy rodzice są przewodnikami dla młodych - opisywał lekcje Wychowania do Życia w Rodzinie.

d65e5ni

Bp Mendyk dodał, że zajęcia "promują integralną wizję ludzkiej seksualności i chronią od ryzykownych zachowań i problemów młodzieży". - Wobec niewiedzy rodziców na temat ideologii gender i zagrożeń, jakie ona niesie muszą się oni organizować i wzajemnie wspierać - tłumaczył udzielając rad rodzicom.

- Skutki wprowadzania edukacji seksualnej na Zachodzie są przerażające, wręcz niewyobrażalne. Przykład rodziców, który uciekają z krajów Europy z powodu edukacji seksualnej dzieci i młodzieży jest przestrogą dla nas w Polsce - zakończył przewodniczący KWK Konferencji Episkopatu Polski.

Zobacz także: Dziwny wywód ministra Andrzeja Dudy na temat LGBT

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d65e5ni

Podziel się opinią

Share

d65e5ni

d65e5ni
Więcej tematów