Trwa ładowanie...

Boże Narodzenie zabronione w Wielkiej Brytanii?

• Obchodzenie świąt Bożego Narodzenia na Wyspach stoi pod znakiem zapytania • Ze względu na poprawność polityczną niektórzy politycy zastanawiają się nad zakazem promowania tradycyjnych wartości • Ma być to spowodowane chęcią pogłębienia integracji • W jednym z miast nazwę "drzewko bożonarodzeniowe" zamieniono na "świąteczne", by nie obrażać uczuć innych społeczności
Share
Boże Narodzenie zabronione w Wielkiej Brytanii?
Źródło: Pixabay
d3848gg

W 2015 roku David Cameron, były premier Wielkiej Brytanii, poprosił Dame Louise Casey, przedstawiciela rządu ds. trudnych rodzin, o przeprowadzenie pełnej kontroli dotyczącej przebiegania integracji. Efekty jej prac zostaną wkrótce opublikowane.

Casey przytacza przykład społeczności, w której pewien "bardzo wysoko postawiony dyrektor" z obawy przed urażeniem uczuć innych, zakazał używania nazwy "drzewko bożonarodzeniowe". W rezultacie choinkę zamieniono na "drzewko świąteczne".

Musimy być bardziej odważni nie tylko w upamiętnianiu naszej historii i kultury, ale także stanąć za demokratycznie stanowionym prawem w naszym kraju i sprzeciwić się tym, którzy mu zagrażają - mówi Casey.

d3848gg

Mówienie, że wzrost imigracji spowodował wiele zmian w Wielkiej Brytanii nie jest rasizmem - dodaje.

Rok temu z choinki zrezygnowała Francja. Z obawy przed atakami terrorystycznymi w Paryżu w okresie Świąt Bożego Narodzenia nie pojawiło się świąteczne drzewko. Udekorowana choinka zdobiła cyklicznie przestrzeń przed Katedrą Notre Dame. Ze względów bezpieczeństwa wprowadzono także limit osób, które mogły uczestniczyć w bożonarodzeniowej Mszy Świętej.

d3848gg

Podziel się opinią

Share
d3848gg
d3848gg
Więcej tematów