Trwa ładowanie...

Boże Ciało. Papież Franciszek o znaczeniu eucharystii

Na profilu papieża Franciszka w mediach społecznościowych pojawił się wpis z okazji obchodzonego w czwartek przez katolików święta Bożego Ciała. Biskup Rzymu w krótkich słowach podkreślił znaczenie eucharystii w Kościele.

Share
Papież Franciszek o znaczeniu eucharystii
Papież Franciszek o znaczeniu eucharystiiŹródło: East News, Fot: Zuma, Evandro Inetti
d3be99k

"Eucharystia, źródło miłości dla życia Kościoła, jest szkołą miłosierdzia i solidarności. Kto karmi się Chlebem Chrystusa, nie może pozostać obojętnym na tych, którzy nie mają chleba powszedniego" - taki wpis pojawił się w czwartek na profilu papieża Franciszka na Twitterze.

Uroczyste obchody święta Bożego Ciała w Watykanie odbędą się w niedzielę. O ich przeniesieniu na niedzielę Franciszek zdecydował cztery lata temu. Jest to zbieżne z obowiązującą we Włoszech tradycją katolicką.

d3be99k

Boże Ciało w polskim Kościele

Inną tematykę postanowił poruszyć podczas homilii z okazji Bożego Ciała w Krakowie abp Marek Jędraszewski. Duchowny mówił o "ciągłości biologicznej". - Na silnym fundamencie ciągłości biologicznej buduje się moc kulturowa narodu - jego duch, jego przywiązanie do trwałych wartości, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. To one decydują o jego duchowej tożsamości i to one powinny być bronione za wszelką cenę, także, jeśli trzeba, za cenę przelanej krwi i oddanego ojczyźnie z całą świadomością własnego życia - powiedział.

Jędraszewski przywołał również słowa kard. Stefana Wyszyńskiego, który uważał, że niedecydowanie się na dziecko jest przejawem "wygodnictwa, egoizmu i wrogości wobec życia". "Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!" - ówił 50 lat temu Wyszyński.

"Przejmie" Jarosława Gowina? Znaczący uśmiech Szymona Hołowni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3be99k

Podziel się opinią

Share
d3be99k
d3be99k
Więcej tematów