Trwa ładowanie...
dhw0ojj
dhw0ojj

Bonikowska: rząd prowadzi nas do wyjścia z UE

- Mamy do czynienia z dramatycznym zwrotem w naszej europejskiej polityce - oceniła w #dziejesię18:30 dr Małgorzata Bonikowska. Według prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych działania rządu to albo "skrajna niefrasobliwość" i "szarża dyplomatyczna z góry skazana na porażkę" albo dalekosiężny plan, który ma na celu odsunięcie Polski od partnerów europejskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dhw0ojj

- Wszyscy oprócz nas, łącznie z państwami Grupy Wyszehradzkiej, głosowali za Donaldem Tuskiem, i pytanie: gdzie my mamy partnerów? - powiedziała dr Małgorzata Bonikowska. Ekspert odniosła się także do wypowiedzi Witolda Waszczykowskiego, który w wywiadzie dla Super Expressu stwierdził, że "musimy drastycznie obniżyć poziom zaufania wobec UE, zacząć prowadzić politykę negatywną, bardzo ostrą grę" i "blokowanie innych inicjatyw".

- To jest kompletny absurd - stwierdziła wprost dr Bonikowska - Jeżeli naszą polityczną przyszłością jest Europa, a wydaje mi się, że nie ma żadnej alternatywy, od tysiąca lat podkreślamy, że jesteśmy Zachodem - tak z resztą jesteśmy postrzegani na Wschodzie - dlaczego my nagle po tysiącu latach, dochodzimy do wniosku, że nasze miejsce jest gdzieś indziej? - dodała.

dhw0ojj

- Jeżeli chcemy ochłodzić nasze stosunki z Unią Europejską, to z kim je będziemy ocieplać? Ja nie widzę żadnych kandydatów. Według prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych polski rząd może doprowadzić nawet do wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

- Jeżeli to nie jest wyłącznie zadra, czy jakiś konflikt bardzo ostry i jakaś niemożność charakterologiczna, i jeżeli za tym jest jakiś plan, to nie widzę innego rozwiązania - oceniła dr Małgorzata Bonikowska.

dhw0ojj

Podziel się opinią

Share
dhw0ojj
dhw0ojj
Więcej tematów