Trwa ładowanie...
db89qqz
db89qqz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Bombowiec B-52 rozbił się w bazie na Guam. Załoga przeżyła

• Bombowiec B-52 rozbił się chwilę po starcie z amerykańskiej bazy lotniczej na wyspie Guam na Pacyfiku
• Katastrofę przeżyło wszystkich siedmiu członków załogi
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
db89qqz

Do wypadku doszło około godziny 8.30 czasu lokalnego; samolot stanął w płomieniach i całkowicie spłonął.

Maszyna należąca do 69. Eskadry Bombowej brała udział w rutynowych ćwiczeniach.

db89qqz

Rzecznik amerykańskich sił lotniczych na Pacyfiku kpt. Ray Geoffroy nie wykluczył wycieku paliwa; B-52 startował z pełnymi zbiornikami.

Poprzednio ciężki bombowiec B-52 rozbił się na Pacyfiku w 2008 roku; zginęło wtedy sześciu znajdujących na pokładzie członków załogi. Samolot odbywał rundę wokół wyspy z okazji obchodów Dnia Wyzwolenia Guam.

Guam jest amerykańskim terytorium zależnym, położonym w odległości 3 700 mil morskich na południowy zachód od Hawajów.

db89qqz

Podziel się opinią

Share

db89qqz

db89qqz
Więcej tematów