Trwa ładowanie...
dhsfvfs
Defence24

Bomba tyka w Donbasie - może dojść do tragedii na wielką skalę

Separatyści zaminowali największe zakłady chemiczne na Ukrainie - czytamy w "Rzeczpospolitej". Jeżeli dojdzie do eksplozji, to może dojść do wielkiej tragedii uważają nie tylko ekolodzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bomba tyka w Donbasie - może dojść do tragedii na wielką skalę
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
dhsfvfs

Kijów wciąż prowadzi ofensywę na wschodzie kraju. W ciągu doby ukraińska armia wkroczyła do kilku miast, wypędzając stamtąd prorosyjskich separatystów. W miejscowości Horliwka uciekający bojówkarze podłożyli ładunki wybuchowe pod budynek przedsiębiorstwa chemicznego Stirol produkującego amoniak na dużą skalę.

Oświadczenie ukraińskiego ministra obrony Waleria Geleteja, który ostrzegł przed katastrofą przemysłową w regionie, dowodzi powagi sytuacji. - Jeżeli ten cyniczny plan zostanie zrealizowany, w strefie bezpośredniego zagrożenia znajdą się nie tylko pobliskie rejony, ale także rosyjskie obwody graniczące z Ukrainą - powiedział Geletej.

Zdaniem ekologów w wyniku eksplozji może ucierpieć nie tylko 250-tysięczne miasto Horliwki, ale i inne regiony Ukrainy. - Gdy się okaże, że w magazynach był amoniak, dojdzie do strasznej tragedii na wielką skalę - twierdzi szef odeskiego centrum Społeczeństwo i Ekologia.

Źródło: "Rzeczpospolita"

dhsfvfs

Podziel się opinią

Share

dhsfvfs

dhsfvfs
Więcej tematów