Trwa ładowanie...

Bolesławiec: Zlikwidowano linię produkcyjną narkotyków. Zatrzymano cztery osoby

Policjanci z Bolesławca (woj. dolnośląskie) zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną narkotyków. W związku ze zdarzeniem zatrzymano cztery osoby podejrzane o prowadzenie produkcji. Grozi im nawet 20 lat więzienia.

Share
Bolesławiec: Zlikwidowano linię produkcyjną narkotyków. Zatrzymano cztery osoby
Źródło: WP.PL
d3jqkz0

Bolesławiec: Likwidacja linii produkcyjnej narkotyków

Proces produkcji trwał od października 2018 roku do stycznia tego roku. W tym czasie zatrzymani wyprodukowali 600 gramów nielegalnej substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy.

Policjanci przeszukali tereny posesji na terenie dwóch powiatów - bolesławieckiego i jeleniogórskiego. Zabezpieczyli 2,5 kilograma metamfetaminy oraz 200 tysięcy sztuk tabletek zawierających pseudoefedrynę (środka stosowanego do produkcji metamfetaminy). Tabletki zostały nielegalnie sprowadzone do Polski z Wielkiej Brytanii. Ponadto funkcjonariusze zlikwidowali sprzęt służący do produkcji narkotyków.

d3jqkz0

Dodatkowo stróże prawa z Bolesławca przejęli pieniądze należące do podejrzanych w kwocie 250 tysięcy złotych oraz samochód wart 150 tysięcy złotych. Zatrzymane mienie zostało objęte zabezpieczeniem majątkowym przez prokuraturę.

Bolesławiec: Nawet 20 lat więzienia dla zatrzymanych

Cztery zatrzymane osoby są w wieku 36-47 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu bolesławieckiego. Usłyszeli zarzuty działania w porozumieniu i wspólnego wytworzenia znacznej ilości substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy. Uczynili z tego stałe źródło swoich dochodów. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zatrzymanym grozi kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności.

d3jqkz0

Podziel się opinią

Share
d3jqkz0
d3jqkz0
Więcej tematów