Trwa ładowanie...

Bohater afery, b. poseł PO znów zaliczył wpadkę?

"Homoseksualistów należy izolować od dzieci, szczególnie tych najmłodszych" - napisał poseł Robert Węgrzyn w sms-ie rozesłanym do dziennikarzy. O sprawie informuje tvp.info.

Share
Bohater afery, b. poseł PO znów zaliczył wpadkę?Źródło: PAP
d2mvw16

Wiadomość sms, którą Węgrzyn wysłał dziennikarzom, dotyczyła kontrowersyjnych poprawek senatu do ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. Senat zadecydował, że rodzice zastępczy i osoby prowadzące rodzinny dom dziecka nie mogą być homoseksualistami. "Poprawka jak najbardziej słuszna. Homoseksualistów należy izolować od dzieci, szczególnie tych najmłodszych" - napisał w sms-ie poseł.

- Mam pewne osobiste doświadczenia związane z tym tematem. To jednak temat na dłuższą rozmowę, nie na telefon - wyjaśnił Węgrzyn w rozmowie z tvp.info.

To nie pierwsza kontrowersyjna wypowiedź Węgrzyna o homoseksualistach. W lutym w TVN24 pokazano jak Węgrzyn, odpowiadając na pytanie dotyczące legalizacji związków homoseksualnych, powiedział: "z gejami to dajmy sobie spokój, ale z lesbijkami, to chętnie bym popatrzył". Jak dodał, "natura ludzka i człowiek jest tak skonstruowany, że powinien żyć w związku partnerskim zgodnie z naturą właśnie, to jest pogwałcenie praw natury". Dopytywany o tych, którzy "chcą inaczej", odparł: "to jest jego problem, ale niech się z tym nie obnosi". M.in. w związku z tą wypowiedzią Węgrzyn został wykluczony z Platformy Obywatelskiej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2mvw16

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mvw16
d2mvw16
Więcej tematów