Trwa ładowanie...
d3liie4

Bogusław Wołoszański laureatem "Złotego Kompasu"

Redaktor Bogusław Wołoszański został laureatem konkursu "Złoty Kompas" zorganizowanego przez czasopismo Marynarki Wojennej "Bandera".

Share
d3liie4

Wyróżnienia otrzymał dr Marian Kukułka i kmdr Zdzisław Żmuda. Nagrodę i wyróżnienia wręczono w niedzielę na pokładzie okrętu-muzeum ORP "Błyskawica".

Wołoszańki został uznany przez jury za bezdyskusyjnego zwycięzcę pierwszej edycji "Złotego Kompasu". Jego wkład w promowanie sił morskich, ich tradycji i współczesności oraz edukacyjny charakter twórczości laureata od dawna zasługiwał na uznanie - pisze w komunikacie kmdr Jerzy Walczak z Marynarki Wojennej.

Wyróżnienia otrzymali dr Marian Kukułka, elektronik, specjalista w dziedzinie rozwiązań systemów dowodzenia i rozpoznania, którego prace komitet naukowy NATO wielokrotnie uznawał za rozwiązania nowatorskie i rewolucyjne.

d3liie4

Drugie wyróżnienie otrzymał kmdr Zdzisław Żmuda, dowódca Dywizjonu Okrętów Szkolno-Badawczych głównie za niesienie polskiej bandery wojennej na wielu morzach i oceanach świata. Gratulacje laureatom złożył marszałek Senatu RP, prof. Longin Pastusiak.

"Złotym kompasem" honorowane są osoby i instytucje działające na rzecz umacniania bezpieczeństwa państwa na morzu, wzrostu potencjału obronnego i intelektualnego sił morskich oraz popularyzujące tradycje polskiego oręża na morzu. Finał plebiscytu odbywać się będzie cyklicznie w lutym każdego roku w rocznicę zaślubin Polski z Morzem. (ej)

d3liie4

Podziel się opinią

Share
d3liie4
d3liie4
Więcej tematów