Trwa ładowanie...
d5c61to

Bochenek: premier Szydło nie podjęła żadnych decyzji ws.dymisji w rządzie

Premier Beata Szydło nie podjęła żadnych decyzji w sprawie dymisji w rządzie - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Jak dodał, jeśli trzeba premier "przyciska" ministrów w sprawach ważnych, gdy należy przyspieszyć z reformami.
Share
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę głównąŹródło: newspix.pl, Fot: DAMIAN BURZYKOWSKI
d5c61to

Bochenek był pytany w Polskim Radiu 24 o wypowiedź marszałka Senatu Stanisław Karczewskiego, który w poniedziałek powiedział w Radiu Zet, iż intuicja podpowiada mu, że być może dojdzie do płytkiej rekonstrukcji rządu.

- Koncentruję się bardziej na intuicji kobiecej pani premier, która mówi, że teraz nie przewiduje żadnych zmian - przekazał. Jak zastrzegł, czasami w życiu codziennym ciężko przewidzieć, co wydarzy się w ciągu dnia. - Polityka to życie, wszystko płynie, cały czas wszystko się zmienia, są różne okoliczności, różne zdarzenia, różne czasami wypowiedzi - zaznaczył.

- W tym momencie premier Beata Szydło nie podjęła żadnej decyzji co do dymisji jakiegoś ministra, natomiast - oczywiście - nieustannie ocenia swoich ministrów. Na bieżąco spotyka się z nimi, rozmawia na tematy bieżące, związane z funkcjonowaniem poszczególnych resortów i również tam, gdzie trzeba przyciska ministrów w sprawach ważnych - gdzie trzeba przyspieszyć z pewnymi reformami, gdzie trzeba coś zmienić - mówił Bochanek.

d5c61to

Pytany, czy chodzi mu o szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego, Bochenek powiedział: "Gdybym miał przypominać sobie z iloma ministrami pani premier miała dyscyplinujące rozmowy, to pewnie ich było sporo. (Szydło) jest szefową polskiego rządu i odpowiada w całości za działania rządu i jest tego w pełni świadoma".

Premier Beata Szydło powiedziała w zeszłym tygodniu, że w jej rządzie są ministrowie, którzy będą musieli zdecydowanie poprawić swoją pracę. Zapewniła, że ocena ministrów "biegnie" na bieżąco. "Tu również wyciągam wnioski" - zapewniła szefowa rządu.

Bochenek pytany czy na kongresie PiS, który ma się odbyć po świętach, dojdzie do przeglądu resortów, podkreślił, że "rząd jest istotnym elementem w partii". - Będzie szeroka dyskusja na temat tego, co dzieje się w rządzie. Na pewno kongres będzie też takim momentem, kiedy będzie czas, żeby wyznaczyć nowe kierunki, nowe cele działania - zaznaczył.

Źródło: PR24, PAP

d5c61to

Podziel się opinią

Share
d5c61to
d5c61to
Więcej tematów