Trwa ładowanie...

Blokada marszu 11 listopada przez 14 kobiet. Sąd kazał znów zająć się sprawą

Sąd skierował do ponownego rozpatrzenia sprawę 14 kobiet blokujących marsz niepodległości w 2017 r. Ich zdaniem przypuszczono na nie atak. Wcześniej śledztwo zostało umorzone.

Share
Blokada marszu 11 listopada przez 14 kobiet. Sąd kazał znów zająć się sprawą
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Maciek Jazwiecki
d1quna4

"Decyzja sądu w sprawie 14 kobiet: to powinien być jasny sygnał, że w Polsce nie ma przyzwolenia na przemoc na ulicy, a wyrażać swoje poglądy, w tym niezadowolenie, można jedynie w pokojowy sposób, a nie kopiąc i bijąc innych" - napisała na Twitterze Draginja Nadażdin, szefowa Amnesty International w Polsce.

To reakcja na decyzję sądu ws. 14 kobiet, które blokowały marsz niepodległości w 2017 r. Sprawa, którą wcześniej umorzono, trafi do ponownego rozpatrzenia.

Kobiety twierdzą, że chwilę po rozwinięciu transparentu z napisem "Faszyzm Stop" zostały zaatakowane przez uczestników marszu. Miały być kopane, opluwane. Jedna z nich, jak podało Amnesty International, straciła przytomność.

d1quna4

- Najpierw zabrali nasz baner, potem zaczęli drzeć nasze ubrania i kopać nas. Zostałam kilkukrotnie kopnięta w plecy - twierdzi jedna z aktywistek biorących udział w zajściu.

Dziewięć spośród 14 kobiet zostało ukaranych grzywną za "przeszkadzanie w zgromadzeniu".

Zobacz także: Austriacki biznesmen oskarżający Kaczyńskiego stawił się w warszawskiej prokuraturze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1quna4

Podziel się opinią

Share
d1quna4
d1quna4
Więcej tematów