Trwa ładowanie...
d45sb3k
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Blisko 130 migrantów znaleziono w samochodzie chłodni w Bułgarii

129 migrantów, w tym 58 dzieci, odkryli bułgarscy strażnicy graniczni w przybyłym z Turcji samochodzie chłodni - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych w Sofii, nie podając, w jakim stanie byli ci ludzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ood piątku w Bułgarii zatrzymano 495 cudzoziemców nielegalnie przebywających na terytorium kraju
Ood piątku w Bułgarii zatrzymano 495 cudzoziemców nielegalnie przebywających na terytorium kraju (PAP/EPA, Fot: SIMELA PANTZARTZI)
d45sb3k

Migranci byli schowani za paletami z wodą mineralną. Nie mieli przy sobie żadnych dokumentów i twierdzą, że pochodzą z Syrii - podał bułgarski resort.

Kierowca ciężarówki, która miała z Bułgarii pojechać do Rumunii, został zatrzymany, a władze próbują obecnie ustalić tożsamość migrantów - dodano.

Bułgaria, która nie należy do strefy Schengen, stara się powstrzymać napływ nielegalnych imigrantów i skłonić ich do zarejestrowana się - pisze dpa. Według sobotniego komunikatu bułgarskiego MSW podczas ogólnokrajowej akcji od piątku zatrzymano 495 cudzoziemców nielegalnie przebywających na terytorium kraju.

d45sb3k

Bułgaria nie znajduje się na tzw. bałkańskim szlaku migracyjnym, którym tysiące migrantów kierują się z różnych stref konfliktu do Niemiec. W ośrodkach dla uchodźców w tym najbiedniejszym kraju UE jest zarejestrowanych ok. 20 tys. osób.

d45sb3k

Podziel się opinią

Share

d45sb3k

d45sb3k
Więcej tematów