Trwa ładowanie...
d2m4gry

Błękitny Marsz Pokoju ONZ przejdzie w sobotę ulicami Warszawy

W sobotę 20 czerwca 2015 r. warszawskie ulice opanuje błękit. Błękitne koszulki, baloniki i chorągiewki będą wyrazem solidarności z hasłem **#ChcePokojuNaSwiecie**. Wszystko to za sprawą Błękitnego Marszu Pokoju ONZ, który rozpocznie się o godzinie 14.00 przy zbiegu ulic Nowego Światu i Smolnej w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Błękitny Marsz Pokoju ONZ przejdzie w sobotę ulicami Warszawy
(Materiały prasowe)
d2m4gry

Wszystkich chętnych organizatorzy zapraszają już godzinę wcześniej, aby mogli przygotować się do wydarzania w błękitnym kolorze - będą rozdawane gadżety z logo ONZ: koszulki, balony, chorągiewki, gwizdki, czapki, torby, a w razie deszczu nawet parasole. Na najmłodszych czeka również malowanie buziek na błękitno.

Do udziału w Marszu zostały zaproszone znane osoby ze świata kultury, nauki i sportu oraz "Rodzina ONZ w Polsce" - UNICEF, UNHCR, UNEP/GRID, WHO, UNESCO i Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Na czele pochodu stanie grupa bębniarzy z grupy "Ritmo Bloco" oraz wolontariusze z flagami ONZ. Marsz poprowadzi Dominika Kulczyk, która od lat działa charytatywnie na rzecz społeczności w kraju i na świecie.

Błękitne zgromadzenie przejdzie wzdłuż Traktu Królewskiego i zakończy się na Placu Zamkowym pod Kolumną Zygmunta, gdzie Artur Żmijewski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF odczyta Powszechną Deklarację Praw Człowieka. Klamrą zamykającą wydarzenie będzie wspólna pamiątkowa fotografia uczestników wykonana z tarasu widokowego przy kościele św. Anny. Tego dnia w godzinach 18.00 - 24.00 spójrzcie również na Pałac Kultury i Nauki - zostanie podświetlony na błękitno.

- Zachęcamy do utworzenia własnej formacji w marszu. Każda placówka dyplomatyczna, organizacja, stowarzyszenie czy grupa przyjaciół może wykorzystać swoje godła, flagi i transparenty - mówi Karina Rathman z Ośrodka Informacji ONZ. - Można również przygotować hasła związane z ideą naszego Błękitnego Marszu Pokoju ONZ. Pokój na świecie zaczyna się w nas samych! Jeśli, tak jak my, chcesz pokoju na świecie, dołącz do nas i weź udział w Marszu - dodaje Karina Rathman.

d2m4gry

Podziel się opinią

Share
d2m4gry
d2m4gry
Więcej tematów