Trwa ładowanie...
d2p6onv

"Błękitna planeta" już niedługo w TVP

"Błękitna planeta", film o życiu w oceanach, jeden z najciekawszych przyrodniczych seriali
dokumentalnych, zostanie wyemitowany w polskiej telewizji. Pierwszy odcinek widzowie II programu TVP będą mogli zobaczyć już 29 marca.

d2p6onv
d2p6onv

Pierwsze cztery odcinki zostaną wyemitowane w Święta Wielkanocne, począwszy od Wielkiego Piątku do drugiego dnia świąt. Kolejne cztery odcinki zostaną wyemitowane w pierwszy majowy weekend.

Dokument został wyprodukowany przez Dawida Attenborough oraz Dział Historii Naturalnej BBC. Twórcą muzyki do "Błękitnej planety" jest George Fenton, kompozytor, który jest również autorem muzyki do takich filmów jak "Ghandi" czy "Cry Freedom".

Na samo dno oceanów dotarło mniej ludzi niż poleciało w kosmos. To bardzo tajemniczy i słabo poznany świat - biologia morska jest stosunkowo nową dyscypliną naukową. Ekipa filmowa BBC, dysponując środkami, które rzadko są dostępne dla naukowców, dotarła w miejsca, gdzie nie prowadzono nigdy badań naukowych. W trakcie prac nad "Błękitną planetą" ekipa filmowa odkryła nowe gatunki fauny i flory, obserwowała zachowania zwierząt będące zaskoczeniem dla przyrodników.

Prace nad ośmioma 50-minutowowymi odcinkami "Błękitnej planety" trwały pięć lat. Zdjęcia kręcono w dwustu rozrzuconych po całym świecie miejscach np. wokół wybrzeży Wysp Galapagos, Brazylii, Alaski, Antarktydy.

Ekipy filmowe wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt spędziły na zdjęciach prawie trzy tysiące dni. Przy pracy nad serialem wykorzystano wiele nowych technik filmowych jak nurkowanie pod lodem czy zdjęcia w nadfiolecie - dzięki nim widzowie będą mogli podziwiać luminescencję koralowców. (mk)

d2p6onv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p6onv
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj