Błaszczak zapewnia: Polska jest bezpieczna
- Polska jest bezpieczna, bo jest w Sojuszu Północnoatlantyckim - powiedział w 23. rocznicę wstąpienia Polski do NATO szef MON Mariusz Błaszczak. W sobotę spotkał się on z żołnierzami wielonarodowej grupy bojowej eFP NATO z Bemowa Piskiego, którym dziękował za obecność w naszym kraju.
Polska została przyjęta do Sojuszu Północnoatlantyckiego 12 marca 1999 roku. Z tej okazji minister Błaszczak spotkał się z żołnierzami w Bemowie Piskim w województwie warmińsko-mazurskim.
Rocznica ta przypada w dramatycznych okolicznościach toczącej się w Ukrainie wojny. - Polska jest bezpieczna również dlatego, że jest w Sojuszu Północnoatlantyckim - zapewnił szef MON.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Polska od 23 lat w NATO
"Żołnierze Wojska Polskiego ramię w ramię z żołnierzami Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji, tu na polskiej ziemi dbają o nasze bezpieczeństwo" - mówił minister.
"Jesteśmy wdzięczni za obecność wojsk sojuszniczych w Polsce" - zapewniał szef MON.
Błaszczak podkreślił również, że "Polska nie jest tylko biorcą bezpieczeństwa" tłumacząc, że nasze oddziały stacjonują także w innych krajach należących do Sojuszu. - Dlatego żołnierze Wojska Polskiego służą na Łotwie, dlatego żołnierze Wojska Polskiego służą w Rumunii, dlatego żołnierze Wojska Polskiego służą na misjach Sojuszu Północnoatlantyckiego - wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba - mówił.
W Bemowie Piskim od marca od marca 2017 roku stacjonują wojska USA, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji. Na co dzień ta grupa bojowa współdziała z 15 giżycką brygadą zmechanizowaną.
NATO to najpotężniejszy sojusz obronny w historii, który narodził się w 1949 roku. Obecnie w jego skład wchodzi 30 krajów członkowskich.
Zobacz też: Ukraina w NATO? Leszek Miller mówi o stanowisku Węgier
WP Wiadomości na:
Wyłączono komentarze
Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.
Redakcja Wirtualnej Polski