Trwa ładowanie...
dv7dr9a

Błaszczak obawia się, że zaproszenie Adamowicza to "zagrywka". Ale je przyjmuje

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej zapewnił, że Wojsko Polskie odpowie pozytywnie na zaproszenie prezydenta Gdańska. To oznacza, że włączy się w organizację obchodów rocznicy II wojny światowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MON Mariusz Błaszczak wcześniej zarzucił Adamowiczowi kłamstwo
Szef MON Mariusz Błaszczak wcześniej zarzucił Adamowiczowi kłamstwo (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
dv7dr9a

- Cieszę się, że prezydent Gdańska zrozumiał, iż niemożliwe jest organizowanie uroczystości na Westerplatte bez udziału Wojska Polskiego - powiedział Mariusz Błaszczak. Szef MON zapewnił, że wojsko będzie współorganizować obchody rocznicy II wojny światowej.

- Nie dopuszczę, by uroczystości w tym szczególnym miejscu (na Westerplatte - red.) odbywały się bez pełnego ceremoniału - dodał. Przyznał jednak, że nie ma pewności, czy zaproszenie wystosowane przez Pawła Adamowicza nie jest "zagrywką medialną".

W poniedziałek prezydent Gdańska przesłał szefowi MON zaproszenie na obchody 79. rocznicy II wojny światowej. "Obchody na Westerplatte - zgodnie z obowiązującym ceremoniałem - są uroczystością patriotyczną. Nie wyobrażam sobie jednak, by zabrakło na nich polskich żołnierzy, spadkobierców tych, których krew przed laty uświęcała to miejsce. Zależy nam, aby uwzględnić obecność przedstawicieli armii w scenariuszu uroczystości rocznicowej" - podkreślił.

dv7dr9a

Wcześniej obecność Wojska Polskiego w tym miejscu nie była oczywista. Szef MON oświadczył, że Adamowicz nie chce współorganizować tej uroczystości z wojskiem. Prezydent Gdańska odpowiedział ministrowi, że jego retoryka jest skandaliczna. W reakcji na te słowa MON wydał komunikat, w którym zarzucił Adamowiczowi kłamstwo.

Zobacz także: Historica: Bitwa Warszawska 1920 r.

Źródło: Polskie Radio

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dv7dr9a

Podziel się opinią

Share
dv7dr9a
dv7dr9a
Więcej tematów