Trwa ładowanie...

Błaszczak o manifestacjach w Warszawie. "Było wielu spacerowiczów"

Mariusz Błaszczak zabrał głos ws. czwartkowych manifestacji w Warszawie. Ocenił, że jest środek wakacji, stąd na Krakowskim Przedmieściu było wielu "spacerowiczów".

Błaszczak o manifestacjach w Warszawie. "Było wielu spacerowiczów"Źródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d3q87zy
d3q87zy

Według szefa MSWiA, manifestacje miały "charakter piknikowy". Wskazał, że jest środek wakacji, więc frekwencja mogła dopisywać. - Myślę że wielu spacerowiczów, którzy spacerowali wczoraj zatrzymali się na Krakowskim Przedmieściu - powiedział o czwartkowych manifestacjach w Warszawie.

Według Błaszczaka prezydent Andrzej Duda nie powinien zawetować uchwalonych ustaw. - Zmiany domykają postkomunizm w Polsce - mówił.

d3q87zy

- Prezydent ma określoną wizję tych zmian, w związku z tym uwagi, jakie przedstawił, zawarliśmy w ustawie, jaka została wczoraj przyjęta przez Sejm - powiedział Mariusz Błaszczak.

Zobacz wideo. Protesty w Warszawie:

Protesty w calej Polsce

Protest środowisk opozycyjnych ma związek z reformą sądownictwa i uchwaloną w czwartek przez Sejm ustawą o Sądzie Najwyższym.

Po demonstracji przed Pałacem Prezydenckim manifestanci przeszli pod Sejm. Część manifestujących pod parlamentem w nocy z czwartku na piątek ruszyła pod gmach Sądu Najwyższego na pl. Krasińskich. Część pozostała na ulicy Wiejskiej.

Źródło: TVP 1

d3q87zy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q87zy
Więcej tematów