Błaszczak o manifestacjach w Warszawie. "Było wielu spacerowiczów"

Mariusz Błaszczak zabrał głos ws. czwartkowych manifestacji w Warszawie. Ocenił, że jest środek wakacji, stąd na Krakowskim Przedmieściu było wielu "spacerowiczów".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Błaszczak o manifestacjach w Warszawie. "Było wielu spacerowiczów"
(PAP, Fot: Jacek Turczyk)
WP

Według szefa MSWiA, manifestacje miały "charakter piknikowy". Wskazał, że jest środek wakacji, więc frekwencja mogła dopisywać. - Myślę że wielu spacerowiczów, którzy spacerowali wczoraj zatrzymali się na Krakowskim Przedmieściu - powiedział o czwartkowych manifestacjach w Warszawie.

WP

Według Błaszczaka prezydent Andrzej Duda nie powinien zawetować uchwalonych ustaw. - Zmiany domykają postkomunizm w Polsce - mówił.

- Prezydent ma określoną wizję tych zmian, w związku z tym uwagi, jakie przedstawił, zawarliśmy w ustawie, jaka została wczoraj przyjęta przez Sejm - powiedział Mariusz Błaszczak.

WP

Zobacz wideo. Protesty w Warszawie:

WP

Protesty w calej Polsce

Protest środowisk opozycyjnych ma związek z reformą sądownictwa i uchwaloną w czwartek przez Sejm ustawą o Sądzie Najwyższym.

Po demonstracji przed Pałacem Prezydenckim manifestanci przeszli pod Sejm. Część manifestujących pod parlamentem w nocy z czwartku na piątek ruszyła pod gmach Sądu Najwyższego na pl. Krasińskich. Część pozostała na ulicy Wiejskiej.

Źródło: TVP 1

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP