Trwa ładowanie...
d3cd2df

Biuro podróży Alfa Star ogłasza upadłość

Biuro podróży Alfa Star zbankrutowało. Jak napisano na stronie internetowej touroperatora, "Alfa Star S.A. w związku z utratą płynności finansowej zmuszony jest do zaprzestania realizowania, jak i dalszej sprzedaży oferty turystycznej". Za granicą przebywa ok. 1500 turystów biura. Od poniedziałku marszałek województwa mazowieckiego rozpocznie procedurę ściągania ich do Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jeszcze w piątek na Facebooku Alfa Star oferowało wyjazdy "last minute"
Jeszcze w piątek na Facebooku Alfa Star oferowało wyjazdy "last minute" (Facebook)
d3cd2df

Informacja o upadłości pojawiła się na stronie internetowej biura. "Alfa Star S.A. uprzejmie informuję, iż nie wykona obowiązków umownych z umów o świadczenie usług turystycznych" - czytamy w komunikacie.

Biuro podaje, że "trwa uruchomienie procedury (...), mającej na celu w szczególności zagwarantowanie powrotów turystów do kraju" oraz "umożliwienie im skutecznego wykonania innych przysługujących im praw w tym prawa do zwrotu wszystkich wniesionych środków".

Alfa Star "We wszystkich sprawach związanych z niezrealizowanymi umowami o świadczenie usług turystycznych, powrotami do kraju jak w sprawie zwrotu środków za niezrealizowane świadczenia" odsyła do kontaktu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

d3cd2df

Jeszcze w piątek można było kupić wycieczkę biura Alfa Star.

Nigdy nie jest za późno na wakacje!✈http://alfastar.pl/szukaj/promocje/lastminuteZawsze znajdziecie u nas gorące oferty last minute.Zapraszamy

Posted by Alfa Star S.A. on 28 sierpnia 2015

Za granicą przebywa ok. 1500 jego klientów biura Alfa Star. Rzecznik prasowy marszałka województwa mazowieckiego Marta Miler mówi, że firma poinformowała, iż wszyscy mają zapewnione miejsca w hotelach. Od poniedziałku marszałek województwa mazowieckiego rozpocznie procedurę ściągania turystów do Polski.

Jak podaje TVN24bis, o problemach biura Alfa Star z Radomia mówiło się już w lipcu. Przebywający wówczas w Egipcie Polacy twierdzili, że touroperator nie zapłacił hotelom za ich pobyt, w związku z czym nie mogli opuścić hoteli. Przedstawiciele firmy tłumaczyli wówczas, że problemy w Egipcie były przejściowe i wynikały ze zmiany jednego z podwykonawców. Zapewniali, że Alfa Star nie boryka się z żadnymi większymi kłopotami, a pojawiające się od kilku miesięcy plotki o upadłości biura rozsiewają "życzliwe" osoby z branży.

Polska Izba Turystyki zaskoczona

Upadłością Alfa Star zaskoczony jest prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski. Podkreśla, że firma była jednym z dziesięciu największych touroperatorów w Polsce. Dodał, że kondycja finansowa Alfa Star była oceniana jako stabilna.

Osobom, które czekały na wykupione wycieczki, Niewiadomski doradza zgłoszenie szkody zgodnie z procedurą, którą ogłosi urząd.

d3cd2df

Podziel się opinią

Share
d3cd2df
d3cd2df
Więcej tematów