Biskup Tadeusz Pieronek o postulatach protestujących: Lepiej wiedzą, na co wydać 500 zł

- Trzymajcie się do końca. To się wam należy. Wy macie prawo do tych pieniędzy. Tamci (ministrowie – przyp. red.) nie mieli prawa i dlatego teraz zwracają pieniądze – zwrócił się do protestujących w Sejmie biskup Tadeusz Pieronek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bp. Tadeusz Pieronek ocenił, że Kościół powinien szukać rozwiązania ws. protetsu
Bp. Tadeusz Pieronek ocenił, że Kościół powinien szukać rozwiązania ws. protetsu (WP.PL)
WP

Duchowny odniósł się do trwającego w Sejmie protestu osób niepełnosprawnych i ich rodziców. Biskup w "Kropce nad i" w TVN24, że rodzice lepiej wiedzą, czy powinni opuścić budynek parlamentu, czy nie.

- Te pieniądze się im należą, bo ci rodzice wiedzą, jak nimi zarządzać. Nie potrzebują różnych dodatków, które mogą okazać się im nieprzydatne – mówił o postulacie wypłacanych w gotówce 500 zł dodatku rehabilitacyjnego. – Rodzice domagają się gotówki, bo bez tego nie opłacą potrzeb swoich dorosłych dzieci. Nie wszystkim trzeba wysyłać pampersy – dodał.

Bp Tadeusz Pieronek stwierdził, że Kościół powinien zaangażować się w zakończenie protestu. - Kościół, który domaga się rodzenia dzieci z wadami genetycznymi, powinien szukać możliwość instytucjonalnych, w których te dzieci mogłyby otrzymać pomoc. Całe społeczeństwo powinno czuć potrzebę wsparcia tych ludzi – mówił.

WP

Zobacz także: Paweł Kukiz o Szydło: powinna być z niepełnosprawnymi w Sejmie od rana do nocy

Duchowny przyznał w TVN24, że nie rozumie, dlaczego rząd nie chce spełnić postulatu protestujących. – Przecież mówiło się o nadwyżce budżetowej. Albo ktoś kłamie, albo gromadzi pieniądze na kampanie wyborczą, a nie na to, żeby zaspokoić potrzeby społeczne – stwierdził.

Rządzący nie posłuchaliby Kościoła

WP

Bp. Tadeusz Pieronek pytany o ekshumację Arkadiusza Rybickiego stwierdził, że było to działanie polityczne, które ma wykazać obecność materiałów wybuchowych na pokładzie Tupolewa.

- Nie sądzę, żeby głos Kościoła miał wpływ na decyzje o ekshumacjach – mówił. - Nie słyszałem, aby ktoś z Kościoła je pochwalał – dodał.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP