Trwa ładowanie...
d3ewlig

Billboard na 100-lecie niepodległości. "Nie ma patriotyzmu bez krzyża"

Mapa Polski zalana krwią, korona cierniowa i czarno-białe postacie dzieci. Tak wygląda baner ustawiony przez katolicką fundację na ulicach Poznania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak wygląda baner ustawiony przez Katolicką fundację na ulicach Poznania.
Tak wygląda baner ustawiony przez Katolicką fundację na ulicach Poznania. (Agencja Gazeta, Fot: Piotr Skórnicki)
d3ewlig

Billboard dotyczący 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości stanął niedaleko Uniwersytetu Medycznego i kościoła Ojców Pallotynów.

Wrocławska fundacja Vide et Crede ("zobacz i uwierz"), która stoi za stworzeniem baneru, powstała pięć lat temu. Jej celem jest ewangelizacja właśnie poprzez billboardy.

– Używamy nowoczesnych form do przekazywania treści religijnych szerokiemu gronu odbiorców, zwłaszcza ludziom młodym – tłumaczył portalowi wiara.pl prezes Piotr Pietrus. Jego celem jest stworzenie tak dużej sieci billboardów, aby kierowcy widzieli je wielokrotnie. - Hierarchowie uważają, że projekt jest twórczy i właściwy na dzisiejsze czasy, bo w przestrzeni publicznej jest nas za mało – tłumaczył Pietrus.

d3ewlig

Zobacz także: Liczba zaszczepionych dzieci spadła poniżej granicy krytycznej. Grozi nam epidemia odry.

Billboardy stworzone przez tę fundację możemy zobaczyć na terenie archidiecezji wrocławskiej, a także w Bielsku-Białej, Gliwicach, Rybniku, Lesznie i Kudowie-Zdroju.

Mieszane uczucia wśród mieszkańców Poznania

Obrońcy billboardu uważają, że przekaz jest krótki i na temat, a młodym ludziom takie rzeczy należy przedstawiać w formie graficznej. Przeciwnicy twierdzą natomiast, że twórcy plakatu tylko zniechęcą młodych ludzi do historii i religii.

Antynagroda „Chamlet” za najgorszą reklamę

Fundacja otrzymała ją za różaniec wysypujący się ze słoika po tabletkach z napisem „Choroba cię bierze? Weź i módl się!". Dotyczyła promocji wizytacji kanonicznej.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ewlig

Podziel się opinią

Share
d3ewlig
d3ewlig
Więcej tematów