Trwa ładowanie...

"Bild": Andreas Lubitz zataił przed lekarzami, że pilotuje samoloty

Pilot Andreas Lubitz, podejrzany o celowe rozbicie samolotu linii Germanwings, podobno okłamał badających go lekarzy, zatajając fakt, że cały czas wykonuje loty komercyjne - podał dziennik "Bild". Mówił im, że przebywa na zwolnieniu lekarskim wystawionym przez innych specjalistów.
Share
Andreas Lubitz
Andreas LubitzŹródło: Facebook
d439x66

Gazeta relacjonuje, że Lubitz zwrócił się do lekarzy z prośbą o pomoc w leczeniu oka, które uszkodził podczas wypadku samochodowego. "Bild" podkreśla, że w rozmowie z pracownikami służby medycznej przyznał, że pracuje jako pilot linii Germanwings. Tłumaczył jednak, że przebywa na zwolnieniu lekarskim i zataił fakt, że nadal pilotuje samoloty mimo problemów ze zdrowiem.

"Bild" podkreśla, że 27-letni Lubitz powiedział lekarzom, iż pod koniec 2014 roku uczestniczył w wypadku samochodowym, w którym poduszka powietrzna uszkodziła mu oko. Od tego czasu skarżył się m.in. na problemy z widzeniem.

Lubitzem kierował strach przed utratą licencji

We wtorek "Bild" pisał, powołując się na jednego ze śledczych, że za najbardziej prawdopodobną przyjmuje się obecnie wersję, iż Lubitzem kierował strach przed utratą licencji.

d439x66

- Za główny motyw przyjmujemy obecnie obawę Lubitza przed utratą zdolności do latania ze względu na medyczne problemy - mówił "Bildowi" anonimowy śledczy.

W ubiegłym tygodniu informowano, że w mieszkaniu Lubitza znaleziono podarte zwolnienie lekarskie, wskazujące, że tego dnia, gdy doszło do katastrofy, Lubitz był chory i nie powinien był lecieć.

Ograniczenie tajemnicy lekarskiej

Katastrofa w Alpach, w której zginęło 150 osób, wywołała w Niemczech ożywioną dyskusję na temat ewentualnego ograniczenia tajemnicy lekarskiej w przypadku osób wykonujących wrażliwe zawody, w tym pilotów. Ograniczenia tajemnicy domagają się organizacje pracodawców.

d439x66

Podziel się opinią

Share
d439x66
d439x66
Więcej tematów