Trwa ładowanie...

Bilans dnia. Sprawdź, co działo się w środę

Skandal na komisji ds. Amber Gold, burzliwe protesty studentów w Warszawie, zapowiedź ślubu Marty Kaczyńskiej i expose Jacka Czaputowicza. Sprawdź, co działo się w środę 21 marca 2018 r.
Share
Członkowie komisji nieopatrznie odtworzyli nagranie z głosem agentki ABW
Członkowie komisji nieopatrznie odtworzyli nagranie z głosem agentki ABWŹródło: PAP/EPA, Fot: Marcin Obara
d210e4x
  • Incydent podczas przesłuchania na komisji ds. Amber Gold. Agentka ABW ujawniona. Niezmieniony głos funkcjonariuszki operacyjnej ABW wybrzmiał zanim zadziałało oprogramowanie lub urządzenia do jego zniekształcania. Do chwili, gdy posłowie z komisji przerwali posiedzenie można było usłyszeć kilkanaście zdań agentki. Szef agencji twierdzi, że incydent nie wystarczył do zdemaskowania funkcjonariuszki.
  • Expose Jacka Czaputowicza. Okrzyki z sali i ostra debata. Minister spraw zagranicznych zapowiadał m.in. odzyskanie wraku prezydenckiego Tu-154 oraz czarnych skrzynek. Mówił również na temat miejsca Polski w Unii Europejskiej oraz o prawach Polonii w Wielkiej Brytanii.
  • Protest studentów UW przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Kilkadziesiąt osób przeszło spod Uniwersytetu Warszawskiego na dziedziniec kurii Metropolitalnej, aby wyrazić swój sprzeciw wobec projektu "Zatrzymaj aborcję". Na transparentach znalazły się m.in. hasła "Aborcja jest OK" czy "Trzymaj stronę kobiet”. Demonstranci starli się z policją zabezpieczającą manifestację.
  • Marta Kaczyńska wychodzi za mąż. Spodziewa się dziecka. Marta Kaczyńska planuje ślub jednostronny, gdyż jej partner jest niewierzący. Piotra Zielińskiego, czyli wybranka bratanicy, poznał i zaakceptował Jarosław Kaczyński. To będzie trzecie małżeństwo Kaczyńskiej. Jak informuje "Fakt", kobieta spodziewa się dziecka.
  • Dziś pierwszy dzień wiosny. Niestety, wciąż mamy "blokadę ciepłego powietrza." Pogoda na kolejne dni zapowiada się dosyć mroźnie i wietrznie, a miejscami może poprószyć śnieg. Wiosenna aura powinna pojawić się w okolicach niedzieli.
  • Polska szkoła mówi dość propagandzie satanizmu. W dzisiejszym odcinku Obiegówki Kuba Jankowski opowiada o polskiej szkole, w której "na cenzurowanym" znalazł się Harry Potter. Młodemu czarodziejowi zarzucono propagowanie satanizmu i przemocy.
d210e4x

Podziel się opinią

Share
d210e4x
d210e4x
Więcej tematów