Trwa ładowanie...
d1hq5f0

Bilans dnia. Sprawdź, co działo się w środę

Zawiadomienie do CBA w sprawie fundacji „Lux Veritatis” o. Tadeusza Rydzyka, tłumaczenie MON dotyczące renty Marii Kiszczak oraz ciąg dalszy sporu na linii Polska-Izrael. Sprawdź, co wydarzyło się 31 stycznia 2018 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ojciec Rydzyk znajdzie się pod lupą CBA
Ojciec Rydzyk znajdzie się pod lupą CBA (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d1hq5f0

1 Adam Szłapka z Nowoczesnej złożył zawiadomienie do CBA w sprawie fundacji „Lux Veritatis” o. Tadeusza Rydzyka, właściciela Radia Maryja. Chodzi o 12 mln zł dotacji na źródła geotermalne.

2 Po tygodniu Ministerstwo Obrony Narodowej odpowiedziało WP na pytanie o rentę wdowy po Czesławie Kiszczaku, której nie objęła dezubekizacja. Ma ustalone prawo do wojskowej renty rodzinnej - poinformował resort.

3 Polsko-izraelski kryzys trwa. Komisje senackie opowiedziały się za przyjęciem nowelizacji ustawy o IPN bez poprawek. Większość członków Knesetu, parlamentu Izraela, uważa ją bowiem za negowanie Holokaustu. Chce odpowiedzieć własną ustawą.

4 Z powodu tego kryzysu gorąco mogło być w środę w Warszawie. Narodowcy chcieli zorganizować pikietę przez ambasadą Izraela. Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zdecydował o zamknięciu ulic przy placówce dyplomatycznej. Ostatecznie narodowcy zrezygnowali z manifestacji.

d1hq5f0

Podziel się opinią

Share

d1hq5f0

d1hq5f0
Więcej tematów