Trwa ładowanie...

Bilans dnia. Sprawdź, co działo się w czwartek

Obchody Dnia Kobiet, dosadny list Polaków do Żydów i kolejny rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawdź, co wydarzyło się 8 marca 2018 r.
Share
Lech Wałęsa podpisał się pod listem do Żydów
Lech Wałęsa podpisał się pod listem do ŻydówŹródło: Forum
d3gjqea
  • Mocny list Polaków do Żydów. Wśród sygnatariuszy Wałęsa "My, Polki i Polacy, nie godzimy się z tym, jak bieżąca polityka kładzie się cieniem na budowanych przez lata relacjach polsko-żydowskich" - czytamy w liście podpisanym m.in. przez Akcję Demokracja, Obywateli RP i Komitet Obrony Demokracji.
  • Wiemy, dlaczego mężczyźni kochają silne kobiety Z okazji Dnia Kobiet redakcja kobieta.wp.pl oddała głos mężczyznom, którzy siłę kobiet nie tylko cenią, ale przede wszystkim widzą jej wartość. Wśród nich znaleźli się m.in. Robert Biedroń, Maciej Orłoś i Radosław Majdan.
  • Podsumowanie 26. Finału WOŚP. Kolejny rekord 126 373 804,34 złotych - tyle udało się zebrać Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Wynik podał szef WOŚP, Jerzy Owsiak. Celem tegorocznej zbiórki było pozyskanie funduszy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.
  • Jak ominąć niedzielny zakaz handlu? Czesi podpowiadają W kolejnym odcinku Obiegówki Kuba Jankowski przyjrzał się m.in. zakazowi handlu w niedzielę i sposobom na jego ominięcie. W programie również materiał o Dniu Kobiet.
  • Wiosna idzie do Polski. Prognoza pogody na 9, 10 i 11 marca Piątek przywita nas zmienną aurą, a w niedzielę słońce będzie w całym kraju. Temperatura przez trzy dni wzrośnie nawet o 5 stopni i na koniec tygodnia termometry pokażą do 15 kresek.
  • Denis Urubko dla WP: od początku wiedziałem, że szansa na uratowanie Mackiewicza jest mała Po powrocie do Polski Denis Urubko, w specjalnym wywiadzie dla WP SportoweFakty, opowiedział o szczegółach związanych z wyprawą na K2, a także akcją ratowniczą, po której ocalono Elisabeth Revol.
d3gjqea

Zobacz także: Patryk Jaki: „Nic nie wiedziałem o zakazie wstępu do Białego Domu”

d3gjqea

Podziel się opinią

Share
d3gjqea
d3gjqea
Więcej tematów