Trwa ładowanie...
d3z50af

Bilans dnia. Sprawdź, co działo się w czwartek

Znowelizowana ustawa o IPN w TK, osunięcie klifu w Gdyni, świetny występ Stocha w Pjongczangu, Pawłowicz pisze list do Jakiego, a także "Obiegówka" Kuby Jankowskiego. Sprawdź, co wydarzyło się 15 lutego 2018 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dostęp na plażę w Gdyni może być niemożliwy nawet przez kilka tygodni
Dostęp na plażę w Gdyni może być niemożliwy nawet przez kilka tygodni (WP.PL, Fot: Wojciech Gojke)
d3z50af
  • Prezydent Andrzej Duda skierował w czwartek do Trybunału Konstytucyjnego wniosek, o zbadanie zgodności przepisów znowelizowanej ustawy o IPN. Nowela umożliwia karę więzienia dla osób, które sugerują odpowiedzialność Polaków w masowej zagładzie Żydów, czy negowanie zbrodni dokonywanych przez ukraińskich nacjonalistów. Znane są także konkretne zapisy co do których wątpliwości miała głowa państwa.
  • W Gdyni osunęła się duża część klifu. Setki ton ziemi i kamienie spadły na plażę na długości około 40 metrów. Nikt nie odniósł obrażeń. Specjalistyczna grupa bada osuwisko za pomocą kamer termowizyjnych. Wciąż nie wiadomo, co spowodowało osunięcie się klifu. W dalszym ciągu istnieje możliwość dalszego osunięcia się klifu w związku z czym plaża może być niedostępna dla spacerowiczów nawet przez kilka tygodni.
  • Kolejny dzień polskich skoczków w Pjongczangu. Podczas pierwszego treningu w czwartek, Kamil Stoch wyrównał rekord dużej skoczni. Siódme miejsce zajał Dawid Kubacki. Następną próbę mistrz olimpijski odpuścił, ale ponownie błysnął Kubacki. 9. miejsce zajął Stefan Hula, a tuż za czołową dzisiątką uplasował się Maciej Kot. Stefan Horngacher ogłosił też skład na piątkowe kwalifikacje. Pechowcem po raz kolejny okazał się Piotr Żyła.
  • Krystyna Pawłowicz napisała list do przewodniczącego warszawskiej komisji reprywatyzacyjnej Patryka Jakiego. Posłanka pochyliła się nad losem właścicielki kamienicy przy ul. Lutosławskiego 9, Izabeli Wierzbickiej. Zdaniem lokatorów była "komornikiem, policjantem i sądem jednocześnie". - Zrobiłam to na prośbę pełnomocnik pani Wierzbickiej - mówi Pawłowicz w rozmowie z Wirtualną Polską.
d3z50af

Podziel się opinią

Share

d3z50af

d3z50af
Więcej tematów