Trwa ładowanie...

W Gdyni osunęła się duża część klifu. Nie ma poszkodowanych

W Gdyni Orłowie setki ton ziemi i kamienie spadły na plażę na długości około 40 metrów. Nikt nie odniósł obrażeń. Specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza bada osuwisko za pomocą kamer termowizyjnych.

W Gdyni osunęła się duża część klifu. Nie ma poszkodowanychŹródło: WP.PL, fot: Wojciech Gojke
d4f6vss
d4f6vss

- Służby zgłoszenie o osunięciu się części klifu przyjęły około godziny 13.20 - powiedział w rozmowie z dziennikiembaltyckim.pl dyżurny SKKW.

Na miejscu pracuje pięć zastępó, zaangażowano także specjalistyczną grupę poszukiwawczo-ratowniczą oraz ratowników z psami. Nikt nie został poszkodowany. Wciąż nie wiadomo, co spowodowało osunięcie się klifu.

Ani turyści ani mieszkańcy nie maja wstępu na plażę. Możliwe, że taka sytuacja utrzyma się jeszcze przez kilka tygodni - jednak póki co nie ma oficjalnych infromacji w tej sprawie. Istnieje zagrożenie, że osuną się kolejne warstwy ziemi.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Wojciech Gojke

Jak donosi Radio Gdańsk, setki ton ziemi i kamienie zagrodziły przejście u podnóża klifu, część wpadła do wody. - Osuwisko ma wysokość 2-3 metrów i głębokość 15 - powiedział w rozmowie ze stacją Paweł Gil z gdyńskiej straży pożarnej.

d4f6vss

Co więcej, klif osunął się około 300 metrów od mola orłowskiego.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Wojciech Gojke

Źródło: dziennikbaltycki.pl/Radio Gdańsk

d4f6vss
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f6vss
Więcej tematów