Trwa ładowanie...

Bieszczady: zatrzymano nielegalnych imigrantów. "Szli pieszo w 15-stopniowym mrozie"

Pięcioosobową grupę nielegalnych imigrantów zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z Krościenka. Przekroczyli oni pieszo granicę z Ukrainą i w kilkunastostopniowym mrozie brnęli w głąb Polski. Tam mieli ich przejąć organizatorzy przemytu ludzi.

Bieszczady: zatrzymano nielegalnych imigrantów. "Szli pieszo w 15-stopniowym mrozie"Źródło: strazgraniczna.pl
d2rp5oo
d2rp5oo

Jak się okazało imigranci pochodzili z Mongolii. To dwie kobiety i trzech mężczyzn w wieku od 26 do 48 lat. Pogranicznicy zatrzymali ich w pobliżu miejscowości Bandrów w powiecie bieszczadzkim.

Imigranci byli mocno przemarznięci. Pogranicznicy podejrzewali, że jedna z kobiet ma odmrożone stopy, natychmiast udzielili jej pierwszej pomocy, a następnie przewieźli do szpitala.

Kilka minut po zatrzymaniu imigrantów, w tej samej okolicy, inne patrole SG zatrzymały dwa pojazdy, na holenderskich oraz francuskich numerach rejestracyjnych. Podróżowali nimi organizatorzy przemytu: dwóch Holendrów, Francuz i obywatel Mongolii. Mieli oni przejąć nielegalnych imigrantów, a potem przewieźć ich w głąb Europy.

d2rp5oo

Jak wynika z komunikatu na stronie internetowej Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, funkcjonariusze wrócili w okolice Bandrowa, by sprawdzić, czy ktos jeszcze nie próbuje w tym samym miejscu przekroczyc granicy. Zauważyli wówczas poruszającą się na czworakach postać. Na szczęście szybko zorientowali się, że nie jest to człowiek, tylko niedźwiedź brunatny. Zwierz na widok pograniczników zawrócił w stronę lasu.

W tym roku na polsko-ukraińskiej granicy, funkcjonariusze zatrzymali już ponad 20 grup nielegalnych migrantów, którzy zmierzali do Zachodniej Europy. W większości byli to obywatele Wietnamu, Turcji, Iraku, Syrii, Indii oraz Iranu.

Źródło: bieszczadzki.strazgraniczna.pl

d2rp5oo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rp5oo
Więcej tematów