Trwa ładowanie...

Afgańczycy ukryci w naczepie ciężarówki wjechali do Polski

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymali czterech Afgańczyków, którzy przyjechali do Polski ukryci w naczepie ciężarówki. Mężczyźni włamali się do wnętrza pojazdu podczas jego postoju w Serbii.
Share
Czterech Afgańczyków wjechało nielegalnie do Polski w naczepie ciężarówki
Czterech Afgańczyków wjechało nielegalnie do Polski w naczepie ciężarówkiŹródło: straż graniczna
d2vpl4g

Cudzoziemców znaleźli pracownicy ochrony na jednej z myszkowskich firm. Podczas rozładunku ciężarówki próbowali uciec z naczepy.

Mężczyźni mówili, że są obywatelami Afganistanu, ale nie mieli przy sobie żadnych dokumentów, które potwierdzałyby ich narodowość. Podczas przesłuchania przeprowadzonego w obecności tłumacza, ustalono ich dane osobowe oraz obywatelstwo. Okazało się, że cudzoziemcy na jednym z postojów niepostrzeżenie przekradli się do naczepy ciężarówki, która jechała z Serbii.

Afgańczycy usłyszeli zarzut nielegalnego przekroczenia granicy Polski. Przyznali się do niego im czynów i dobrowolnie poddali się karze. W ramach umowy o readmisji, czyli odsyłaniu uchodźców nielegalnie przekraczających granicę, trzech z nich zostało przekazanych stronie słowackiej.

d2vpl4g

Zobacz także: "Donald Tusk pali głupa". Mocna reakcja lidera narodowców na wpis szefa RE

Czwarty mężczyzna, na mocy postanowienia sądu, został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vpl4g

Podziel się opinią

Share
d2vpl4g
d2vpl4g
Więcej tematów