Trwa ładowanie...

Bielan z "nową partią". Polityk uderza w Gowina i mówi o "przestępczości"

Adam Bielan chce "nowego tworu" na polskiej scenie politycznej. Polityk tłumaczył, że Porozumienie ma przekształcić się w Partię Republikańską. Europoseł PiS uderzył też w Jarosława Gowina. Jak mówił, pewne osoby z otoczenia Gowina mają być powiązane ze światem przestępczym.

Share
Bielan z "nową partią". Polityk uderza w Gowina i mówi o "przestępczości"
Bielan z "nową partią". Polityk uderza w Gowina i mówi o "przestępczości"Źródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski
d3lw3ny

- Nie będzie nowej partii. Ja jestem przewodniczącym konwencji krajowej partii. Sytuacja, z powodów niezależnych od nas, nabiera formę komediodramatu. Będziemy chcieli zmienić nazwę - zapowiedział Adam Bielan na antenie Radia Zet.

Adam Bielan z "nową" partią. "Jesteśmy po słowie z Jarosławem Kaczyńskim"

W "nowym tworze" politycznym, jak podkreślił Adam Bielan, znajdzie się znaczna część polityków Porozumienia, a także członkowie Partii Republikańskiej. - Mogę potwierdzić, że jesteśmy po słowie z panem Jarosławem Kaczyńskim. On zna nasze plany - zaznaczył polityk.

d3lw3ny

- Nie mamy być przybudówką. Z całą pewnością nie chcemy być też podnóżkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jarosław Gowin już otwarcie mówi o tym, by członkowie Porozumienia startowali w kolejnych wyborach z list PSL-u - dodał Adam Bielan.

Leszek Miller zrecenzował nowy Polski Ład. Jedna rzecz mu się szczególnie nie podoba

"Nowa partia" Adama Bielana. Mówi o "przestępczości" w otoczeniu Gowina

Jak podkreślił europoseł PiS, bardzo wiele koleżanek i kolegów z partii nie chce mieć nic wspólnego z osobami, które są dziś w otoczeniu Jarosława Gowina.

- Temat, który wewnątrz partii od wielu miesięcy budzi bardzo duże emocje, to afera firmy Tecra. Firma, założona przez wiceszefa Porozumienia, otrzymała 10 mln złotych instytucji podległej NCBiR - mówił Adam Bielan.

d3lw3ny

- Od kilku dni, po reportażu Superwizjera wiem, że firma Tecra ma również powiązania ze światem zorganizowanej przestępczości - dodał europoseł PiS.

Według europosła PiS oprócz sporu formalnego i nieprzyjemnych spięć personalnych, z częścią ludzi, "których z niewiadomych powodów Gowin politycznie holuje za sobą, a dla których nie powinno mieć miejsca", jest jeszcze spór polityczny o wizję, gdzie Porozumienie powinno być.

Adam Bielan w Zjednoczonej Prawicy? Liczy na fuzję z Kukizem

Polityk był też pytany o przyszłość Zjednoczonej Prawicy. Jak zaznaczył Adam Bielan, wie on, że wkrótce dojdzie do spotkania Pawła Kukiza z Jarosławem Kaczyńskim. - Mam nadzieję, że dojdzie do porozumienia - podkreślił europoseł.

W programie padło też pytanie o wywiad prezesa Jarosława Kaczyńskiego w PR24. Jak tłumaczył Adam Bielan, wybór premiera Mateusza Morawieckiego na wiceprezesa PiS po najbliższej Konwencji Krajowej jest prawdopodobny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3lw3ny

Podziel się opinią

Share
d3lw3ny
d3lw3ny
Więcej tematów