Trwa ładowanie...
d3c16os

Biegły ws. "Klątwy": obraża uczucia religijne

Biegły powołany przez prokuraturę orzekł, że spektakl "Klątwa" obraża uczucia religijne. To oznacza, że reżyser Oliver Frljić, może w najbliższych tygodniach usłyszeć zarzuty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spektakl Frljica wywołał skandal
Spektakl Frljica wywołał skandal (East News)
d3c16os

Z nieoficjalnych ustaleń Radia ZET wynika, że opinia biegłego z zakresu religioznawstwa jest jednoznaczna i wskazuje, że doszło do obrazy uczuć religijnych, co ma kluczowe znaczenie dla tej sprawy.

Frljić to znany z prowokacyjnych przedstawień reżyser chorwackiego pochodzenia. Sztukę "Klątwa" wystawił w lutym ubiegłego roku w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Wywołała ona liczne protesty, głos w tej sprawie zabierało wielu polityków, a także Episkopat. Politycy PiS zapowiadali złożenie w tej sprawie doniesienia do prokuratury. Ta jednak wszczęła śledztwo z urzędu. Dotyczy ono obrażania uczuć religijnych i publicznego nawoływania do popełniania zabójstwa.

Opinię w tej sprawie sporządził profesor Eugeniusz Sakowicz, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i współpracownik Konferencji Episkopatu Polski.

To nie pierwsza opinia Sakowicza dotycząca przedstawień Frljicia. Poprzednia dotyczyła spektaklu "Nasza przemoc i wasza przemoc". Postępowanie w tej sprawie toczy się w Prokuraturze Rejonowej w Bydgoszczy.

Źródło: radiozet.pl

d3c16os

Podziel się opinią

Share

d3c16os

d3c16os
Więcej tematów