Trwa ładowanie...

Biegli wydali opinię w sprawie śmierci 9-miesięcznego dziecka

Znana jest już opinia biegłych w sprawie przyczyn śmierci 9-miesięcznego dziecka w jednym z prywatnych żłobków na terenie Wrocławia. O dalszych krokach w tej sprawie zdecyduje prokuratura.

Share
Biegli wydali opinię w sprawie śmierci 9-miesięcznego dziecka
Źródło: WP.PL, fot: Internautka Marlena Smolińska
d3msrnu

Wracamy do sprawy śmierci 9-miesięcznego dziecka, do której doszło w styczniu 2015 r. w mieszkaniu jego opiekunki na ul. Braterskiej we Wrocławiu. Znana jest już bowiem opinia biegłych dotycząca przyczyn zgonu niemowlęcia.

- Biegli z Zakładu Medycyny Sądowej po dokonaniu licznych badań stwierdzili, że przyczyną śmierci 9-miesięcznego dziecka było nagłe zaburzenie funkcjonowania organizmu, znane pod terminem śmierci łóżeczkowej – mówi Wirtualnej Polsce prokurator Małgorzata Klaus z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Śmierć łóżeczkowa, znana także jako zespół nagłego zgonu niemowląt, to dotychczas dokładnie niewyjaśniony nagły zgon podczas snu dzieci w wieku poniżej jednego roku życia. Przyczyny śmierci łóżeczkowej nie zostały do tej pory szczegółowo określone, w wielu przypadkach nie można ich stwierdzić pomimo przeprowadzenia badań sekcyjnych oraz dokładnego wywiadu klinicznego.

d3msrnu

Potwierdziły się zatem przypuszczenia, które pojawiły się już w pierwszych dniach śledztwa. Po analizie opinii biegłych i materiału dowodowego prokuratura podejmie decyzję o ewentualnym umorzeniu sprawy, która dotychczas była rozpatrywana pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

Michał Dzierżak, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3msrnu

Podziel się opinią

Share
d3msrnu
d3msrnu
Więcej tematów