Trwa ładowanie...

Biegła przez przejście dla pieszych, przeleciała przez maskę samochodu. Nagranie mrozi krew w żyłach

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie postanowiła udostępnić nagranie z miejskiego monitoringu, na którym widać potrącenie pieszej przez samochód. Kobieta wbiegła przed maskę na czerwonym świetle.

Share
Biegła przez przejście dla pieszych, przeleciała przez maskę samochodu. Nagranie mrozi krew w żyłach
Źródło: Facebook.com/KWP Olsztyn
d21oxk6

W piątek około godziny 13:00 na ul. Sikorskiego w Olsztynie doszło do groźnego wypadku. 24-letnia kobieta biegła przez przejście dla pieszych, kiedy potrącił ją samochód. Na nagraniu z miejskiego monitoringu widać, jak kobieta odbija się od maski samochodu i przelatuje kilka metrów w powietrzu, po czym pada na jezdnię.

Do zdarzenia doszło z winy pieszej. Na pasy wbiegła pomimo czerwonego światła, spiesząc się na nadjeżdżający tramwaj. Kierowca, który ją potrącił wyjechał zgodnie z przepisami spomiędzy stojących przed przejściem samochodów i nie mógł zauważyć 24-latki. Jak podkreślają przedstawiciele policji, nagranie zdecydowali się udostępnić ku przestrodze.

d21oxk6

O ile bowiem tym razem skończyło się szczęśliwie - złamaną nogą i mandatem karnym - o tragedię w takiej sytuacji nietrudno. Zgodnie z danymi Komendy Wojewódzkiej w samym Olsztynie w 2016 roku doszło do 126 upadków z udziałem pieszych. 9 poniosło w ich wyniku śmierć. W sytuacjach, gdy do wypadku dochodziło z winy pieszego głównymi przyczynami było wtargnięcie przed jadący pojazd, czy przechodzenie przez jezdnię w niedozwolonym miejscu.

d21oxk6

Podziel się opinią

Share
d21oxk6
d21oxk6
Więcej tematów