Trwa ładowanie...

Biden przesadził? Prezydent USA przeprasza za reakcję

Prezydent Joe Biden przeprosił za swoją reakcję podczas konferencji prasowej po spotkaniu z Władimirem Putinem w Genewie. - Nie powinienem być takim mądralą - podkreślił prezydent USA.

Share
Biden przesadził? Prezydent USA przeprasza za reakcję
Biden przesadził? Prezydent USA przeprasza za reakcjęŹródło: PAP, Fot: EPA
d3ou9w4

Spotkanie Joe Bidena z Władimirem Putinem zakończyło się w środę po południu. Po rozmowach dwustronnych odbyły się konferencje obu liderów.

Genewa. Joe Biden pokłócił się z dziennikarką

W czasie konferencji Joe Bidena doszło do kłótni z dziennikarką CNN Kaitlan Collins. Wszystko z powodu pytania o to, co daje Bidenowi pewność, że będzie miał wpływ na zmianę Władimira Putina.

d3ou9w4

- Kto do diabła mówił, że jestem tego pewny? Nie jestem pewien, nie jestem niczego pewien. Czy ja powiedziałem, że mam pewność? Nie. Powiedziałem, że to, co zmieni jego (Putina - red.) zachowanie, to jest reakcja reszty świata, która zmiękczy jego stanowisko - powiedział Biden, a po chwili dodał, że jeżeli dziennikarka tego nie rozumie, to "pracuje w niewłaściwym zawodzie".

Spotkanie Władimir Putin - Joe Biden. Włodzimierz Cimoszewicz zwraca uwagę na szczegół

Joe Biden przeprasza. "Nie powinienem być takim mądralą"

Przed wylotem z Genewy prezydent Joe Biden ponownie spotkał się z dziennikarzami. Na nagraniu agencji Reutera widać, jak prezydent USA podchodzi do czekających na płycie lotniska reporterów. Chwilę później Biden przeprosił dziennikarkę CNN.

- Mojej ostatniej rozmówczyni należą się przeprosiny. Nie powinienem być takim mądralą, jeśli chodzi o ostatnią odpowiedź, której udzieliłem - zaznaczył Biden w wypowiedzi dla mediów.

d3ou9w4

Do przeprosin ze strony prezydenta USA odniosła się sama zainteresowana. Jak stwierdziła korespondentka CNN w Białym Domu, wykonywała ona swoją pracę, a przeprosiny nie były konieczne.

- Doceniam jednak ten gest, a także to, że Joe Biden zrobił to w obecności innych reporterów - zaznaczyła na antenie CNN Kaitlan Collins.

Genewa. Spotkanie Biden-Putin "w dobrej atmosferze"

Spotkanie Joe Bidena z Władimirem Putinem odbyło się w środę 16 czerwca w Genewie (Szwajcaria). Na miejsce spotkania obrano historyczną willę La Grange.

d3ou9w4

Spotkanie liderów Rosji i USA trwało trochę ponad 3,5 godziny. Po spotkaniu odbyły się konferencje prasowe obu polityków.

Jak ocenił Władimir Putin, spotkanie z Joe Bidenem w Genewie ocenia jako "konstruktywne", z kolei prezydent USA mówił o "dobrej atmosferze", w której odbyły się rozmowy.

Z przekazanych mediom informacji wynika, że na spotkaniu Joe Bidena z Władimirem Putinem poruszono m.in. kwestię praw człowieka, cyberbezpieczeństwa, kontroli zbrojeń, a także konfliktów w różnych częściach globu, w tym na Ukrainie oraz w Syrii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ou9w4

Podziel się opinią

Share
d3ou9w4
d3ou9w4
Więcej tematów