Trwa ładowanie...

Białystok. Policja zlikwidowała plantację marihuany. Zawiadomili o niej pracownicy miejscowego muzem

Funkcjonariusze znaleźli uprawę blisko 60 krzaków marihuany oraz 1 kg tego narkotyku w mieszkaniu zatrzymanego 46-letniego mężczyzny. W mediach pojawiła się informacja, że plantacja rosła na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, ale jego dyrekcja zaprzecza.
Share
Białystok. Policja zlikwidowała plantację 56 krzaków marihuany
Białystok. Policja zlikwidowała plantację 56 krzaków marihuany
dalyuyi

56 krzaków marihuany rosło na terenie kompleksu leśnego w gm. Wasilków, niedaleko Białegostoku. W mediach pojawiły się informacje, że jest to teren miejscowego Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Ale jego dyrekcja zaprzecza.

- Faktycznie uprawa marihuany znajdowała się bardzo blisko naszego terenu, ale już poza jego granicami. To pracownicy muzeum powiadomili o niej policję - powiedział w środę Wirtualnej Polsce Artur Gaweł, dyr. muzeum.

Policja nie chce się wypowiadać na temat tego, czy było to na terenie muzeum czy też nie.

dalyuyi

- Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Białymstoku i to jedynie ona może udzielić takich informacji. Policja pojawiła się na plantacji w momencie, kiedy doglądał jej 46-letni mężczyzna. Z naszych informacji wynika, że nie jest on pracownikiem muzeum, ani też nie ma z nim nic wspólnego - informuje podinsp. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Białymstoku nie odbierał telefonu ani nie odpowiedział na przesłaną wiadomość.

  KMP w Białymstoku
Źródło: KMP w Białymstoku

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Dodatkowo w jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli kilogram suszu tej rośliny. Wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że jest to również marihuana. Podejrzany 46-latek usłyszał już zarzuty, po czym został zwolniony do domu. Za uprawę znacznej ilości narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a za wytwarzanie narkotyków kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

dalyuyi

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Rekompensata dla Poczty Polskiej? Jarosław Gowin nie ma wątpliwości

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dalyuyi

Podziel się opinią

Share
dalyuyi
dalyuyi
Więcej tematów