Trwa ładowanie...
d28amnc

Biały Dom: to co uzgodniono w Mińsku - to nie lista zakupów!

Biały Dom oświadczył, że jest "głęboko zatroskany" doniesieniami o walkach trwających na wschodniej Ukrainie mimo zawartego w ubiegłym tygodniu porozumienia o zawieszeniu broni. - Przemoc trwa - powiedział rzecznik Białego Domu Eric Schultz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biały Dom: to co uzgodniono w Mińsku - to nie lista zakupów!
(PAP, Fot: DPA)
d28amnc

- Apelujemy do wszystkich stron, w tym do Moskwy, o respektowanie mińskich porozumień. - To, co uzgodniono, to nie lista zakupów - dodał Schultz.

Wcześniej przypadki naruszenia rozejmu, do których dochodzi w ostatnich dniach w ukraińskim Donbasie, potępili w rozmowie telefonicznej kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydenci: Francji - Francois Hollande, Ukrainy - Petro Poroszenko oraz Rosji - Władimir Putin.

Jeden z rzeczników operacji zbrojnej wymierzonej w ukraińskich rebeliantów Anatolij Stelmach poinformował, że prorosyjscy separatyści atakowali w czwartek pozycje sił rządowych Ukrainy w okolicach wsi Szyrokyne w pobliżu Mariupola nad Morzem Azowskim w obwodzie donieckim

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko oświadczył na codziennej konferencji prasowej w Kijowie, że od środy na wschodzie kraju w walkach z separatystami zginęło 14 ukraińskich żołnierzy, a rannych zostało 172.

O złamanie porozumień Ukraina oskarża Rosję, która udziela bojownikom wsparcia.

d28amnc

Podziel się opinią

Share
d28amnc
d28amnc
Więcej tematów