Trwa ładowanie...
d1lb8hp

Biały Dom: podjęliśmy wszelkie środki by Amerykanie byli bezpieczni w Soczi

Stany Zjednoczone podjęły "wszelkie niezbędne środki" by zapewnić bezpieczeństwo swym obywatelom podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi - poinformował Biały Dom po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA z udziałem prezydenta Baracka Obamy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barack Obama
Barack Obama (PAP/EPA, Fot: Larry Downing)
d1lb8hp

Kwestia ochrony obywateli USA w Soczi była omawiana podczas narady prezydenta Obamy z członkami Rady Bezpieczeństwa Narodowego, w skład której wchodzą jego doradcy ds. bezpieczeństwa, członkowie rządu odpowiedzialni za bezpieczeństwo i obronę, wojskowi oraz szefowie służb wywiadowczych.

Jak poinformował Biały Dom, prezydent Obama zaoferował Rosji pełną współpracę i wsparcie w kwestiach bezpieczeństwa. Zapewnił, że każda informacja dotycząca bezpieczeństwa w Soczi będzie starannie analizowana i w razie potrzeby zostaną podjęte stosowne działania.

Po grudniowych zamachach w Wołgogradzie, w których zginęło ponad 30 osób, i kolejnych groźbach islamistów, USA zaproponowały Rosjanom wsparcie w ochronie igrzysk w Soczi przed atakami terrorystycznymi.

Agencja Interfax podała, powołując się na rosyjskie źródła wojskowo-dyplomatyczne, że na Morze Czarne wpłynęły dwa amerykańskie okręty z 600 żołnierzami piechoty morskiej.

d1lb8hp

Podziel się opinią

Share
d1lb8hp
d1lb8hp
Więcej tematów